tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 

Pożary:
12 sierpnia w Brzustowcu (gm. Drzewca), prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia z tłumika ciągnika rolniczego, zapaliła się słoma na przyczepie. Do gaszenia skierowano jeden zastęp PSP i trzy OSP.
13 sierpnia w Krzczonowie (gm. Drzewca) trzy zastępy OSP gasiły rżysko na pow. ok. 0,5 ha.
14 sierpnia w Opocznie dwa zastępy PSP gasiły 10 arów rżyska.
15 sierpnia w Poświętnem wskutek wyładowania atmosferycznego zapaliło się drzewo. Do akcji gaszenia skierowany został jeden zastęp OSP.

Miejscowe zagrożenia:
9 sierpnia: * w Wąglanach, gm. Białaczów dwa zastępy PSP i jeden OSP zabezpieczały miejsce wypadku drogowego oraz usuwały jego skutki * w Białaczowie na ul. Piotrkowskiej, jeden zastęp OSP usuwał gniazda szerszeni z budynku gospodarczego znajdującego się przy budynku mieszkalnym * w Tomaszówku (gm. Sławno) dwa zastępy strażaków, po jednym z PSP i OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia i pomagały w schwytaniu węża.
10 sierpnia: * w Skroninie (gm. Białaczów) dwa zastępy PSP i jeden OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia oraz usuwały jego skutki * w Opocznie na ul. Piotrkowskiej trzy zastępy PSP i jeden OSP zabezpieczały miejsce wypadku drogowego i usuwały jego skutki * w Bukowcu Opoczyńskim podobne działania prowadził jeden zastęp PSP.
11 sierpnia: * w Krasiku (gm. Paradyż) jeden zastęp OSPi jeden PSP zabezpieczały miejsce zdarzenia, ewakuowały z rozbitych samochodów pięć osób, po czym usuwały skutki wypadku * w Januszewicach jeden zastęp PSP zabezpieczał miejsce zdarzenia drogowego i usuwał jego skutki.
13 sierpnia w Mariance (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP wypompowywał zanieczyszczoną wodę z piwnicy * w Opocznie na ul. Przemysłowej dwa zastępy PSP zabezpieczały miejsce zdarzenia drogowego oraz usuwały jego skutki * w Węglanach (gm. Białaczów) jeden zastęp OSP wypompowywał zanieczyszczoną wodę ze studni * w Żarnowie na ul. 17 Stycznia jeden zastęp OSP zabezpieczał miejsce zdarzenia oraz na udzielał pomocy medycznej osobie poszkodowanej.
15 sierpnia: * w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP usuwał powalone drzewo z jezdni * podobne działania prowadził jeden zastęp OSP w Parczówku (gm. Białaczów) * w Zameczku (gm. Opoczno) cztery zastępy PSP i dwa OSP zabezpieczały budynek z zerwanym dachem, rozebrały uszkodzony szczyt budynku oraz usuwały uszkodzone płyty eternitu * w Sołku (gm. Opoczno) doszło do zerwania blachy a dachu plebanii i z innego budynku mieszkalnego * dwukrotnie w Wygnanowie (gm. Opoczno) doszło do zerwania pokrycia dachu. Miejsce zdarzenia zabezpieczała OSP * w Radzicach Małych (gm. Drzewca) doszło do zerwania dachu budynku mieszkalnego. Dwa zastępy OSP pomagały w zabezpieczeniu uszkodzonego dachu * podobne działania prowadził jeden zastęp OSP w Zameczku * jeden zastęp OSP w Sołku * w Stużnie (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP usuwał powalone drzewa z jezdni * podobne działania prowadził jeden zastęp OSP w Ostrożnej (gm. Sławno) * w Trzebinie (gm. Drzewca) po jednym zastępie OSP i PSP usuwały nadłamane płyty z dachu budynku mieszkalnego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (684) z dnia 20 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »