tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

A miał zakaz
Wieczorem, 11 grudnia w Opocznie na ul. Słowackiego funkcjonariusze z wydziału prewencji opoczyńskiej KPP zatrzymali kierującego fiatem sienną 30-letniego Radosława S. Mężczyzna jechał pomimo sądowego zakazu. Został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań, skąd został w trybie przyśpieszonym doprowadzony przed oblicze sądu.

Oddalili się
Zawsze się dziwię, dlaczego niektórym nie wystarcza odwagi, by ponosić odpowiedzialność za swe działania, jeśli - oczywiście - nie mają nic do ukrycia. Jeśli zaś jadą nietrzeźwi, bez prawa jazdy lub polisy OC to już jest inna śpiewka… A co innego można podejrzewać w przypadku, gdy sprawca kolizji ucieka z miejsca zdarzenia?
* 10 grudnia, o godz. 10.10 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej nieznany dotychczas kierujący BMW wskutek wyprzedzania i gwałtownego hamowania doprowadził do zderzenia z oplem vectrą, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
* 11 grudnia o godz. 21.50 w Opocznie, na skrzyżowania ulic Przemysłowej i Powstańców Wielkopolskich nieznany kierujący nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fiatem, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Bez uprawnień
13 grudnia o godz. 22.00 w Opocznie na ul. Chopina zatrzymany został 37-letni Krzysztof J., który kierował volkswagenem golfem, mimo że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Za blisko
14 grudnia o godz. 15.40 w Brudzewicach (gm. Poświętne) nieznany kierujący nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył renaulta premium, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Potrącenie rowerzysty
Trwające aktualnie policyjne postępowanie wyjaśni wszystkie okoliczności wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej K-74 w Wójcinie (gm. Paradyż) 10 grudnia, o godz. 6.45. Kierujący fiatem pandą 29-letni Łukasz S. potrącił na przejściu dla pieszych, jadącego rowerem 52-letniego Edwarda B. Na skutek zdarzenia rowerzysta doznał złamania miednicy i został przetransportowany do szpitala. Dziś wiadomo na pewno, że obaj panowie byli trzeźwi, lecz na odpowiedź, który z nich przyczynił się do wypadku, musimy jeszcze poczekać.

Nie ustąpił
15 grudnia w Prymusowej Woli (gm. Sławno) o godz. 13.30 kierujący audi A4 Marek K. (lat 44) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem polo, kierowanym przez 56-letniego mężczyznę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za młody, za szybki
15 grudnia w Żarnowie, na ul. Piotrkowskiej 18-letni Kamil C. podczas wyprzedzania szeregu pojazdów w miejscu niedozwolonym uderzył w bok jadącego z przeciwka autosana, kierowanego przez 49-letniego mężczyznę. Następnie ford zjechał na swój pas ruchu, gdzie uderzył w jadącego w tym samym kierunku volkswagena polo, kierowanego przez 44-letniego żarnowianina. Na skutek zdarzenia 18-latek doznał ogólnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala. Od wszystkich uczestników wypadku została pobrana krew do badań. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska KPP.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (649) z dnia 18 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »