tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą
* 24 marca, około godz. 7.40, w Skórkowicach (gmina Żarnów) policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 56?letniego Lecha J. Badanie wykazało, że miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 9.00, na ul. Przemysłowej w Opocznie w ręce mundurowych wpadł kolejny cyklista z promilami ? 60?letni Czesław K. W jego organizmie wykryto 0,5 promila alkoholu.

Tiry zawadziły o kable
Do nietypowego zdarzenia doszło 21 marca, około godz. 14.30, na ul. Kolejowej w Drzewicy kierujący volvo z naczepą, 33?letni Tomasz M., przewożący ładunek wielkogabarytowy, zawadził o przewody elektryczne, nadrywając je i uszkadzając słup. Chwilę później kierujący scanią z naczepą 53?letni Jerzy G., próbując ominąć zabezpieczone miejsce zdarzenia również zawadził o zerwane przewody. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami.

Zjechali na przeciwny pas
* 21 marca, kwadrans po godz. 6.00, w Tomaszówku (gmina Sławno) kierująca VW passatem 38?letnia Aneta K. zjechała na przeciwny pas ruchu zmuszając jadącego z przeciwka 33?letniego kierowcę astry do zjechania z drogi. W efekcie astra wywróciła się w rowie. Sprawczyni zapłaci mandat.
* Tego samego dnia, kilkanaście minut przed południem, na K74 w Paradyżu kierujący mercedesem 32?letni Marek K. zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącą z przeciwka ciężarową scanią kierowana przez 45?latka. Na szczęście obyło się bez obrażeń. Sprawce ukarano mandatem.

Za szybko
21 marca, około godz. 2.30, na drodze K74 w Sielcu (gmina Żarnów) kierujący dacią logan 45?letni Ukraińczyk, Iwan C., jadąc z nadmierna prędkością stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, gdzie dachował. Ukarano go mandatem.

Nie ustąpił
22 marca, około godz. 10.00, na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Westerplatte w Opocznie, doszło do kolizji, której przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Prawdopodobnie wymusił je 19?letni kierowca astry, doprowadzając do zderzenia z kierowanym przez 45?latkę land roverem, który w efekcie wywrócił się na drodze. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (872) z dnia 28 Marca 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »