tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
*W TOP nr 42 pisaliśmy o kierowcy mercedesa busa, który 15 października swą jazda wzbudził zainteresowanie policjantów. Wiesław F. (lat 57) zupełnie nie zwracał uwagi na takie ?drobiazgi? jak ograniczenia prędkości, podwójna ciągła, przejście dla pieszych? Zatrzymany ? odmówił dmuchania w alkosensor, więc został poddany badaniu krwi. Okazało się, że i przepis zakazujący jazdy na dwóch gazach został przez pana Wiesia zignorowany. Wydmuchał 0,51 promila alkoholu we krwi. Na szczęście jechał bez pasażerów.
* 30 października, o godz. 13.15 w Opocznie na ul. 17 Stycznia 24?letni Marcin Z., kierujący hondą civic, doprowadził do kolizji z drugą hondą. Najbardziej prawdopodobną przyczyną kolizji był wypity przez kierowcę alkohol. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 0,59 promila. Policjanci zatrzymali prawo jazdy.
* 31 października w Opocznie na ul. Perzyńskiego policjanci zatrzymali do kontroli VW passata, kierowanego przez 45?letniego Tomasza I. Badanie ujawniło obecność 0,29 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 4 listopada, o godz. 1.00 w Świeciechowie (gm. Mniszków) policjanci z drogówki zatrzymali Sylwestra P., kierującego fordem galaxy. Badanie urządzeniem pomiarowym ujawniło obecność 0,53 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 2.00 w Idzikowicach (gm. Drzewica) funkcjonariusze policji zatrzymali 21?latka, kierującego oplem. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń alkoholu, jednak odmówił dmuchania w alkosensor. W związku z czym został poddany badaniu krwi na zawartość alkoholu.
* Wyraźnie nietrzeźwy był 56?letni rowerzysta, który 4 listopada, o godz. 17.00 w Różannie (gm. Opoczno) wjechał pod mercedesa benza. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał m.in. złamania żeber. W szpitalu, dokąd zabrało go pogotowie, pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Zostawili ranną
30 października, o godz. 19.20 w Strzelcach (gm. Mniszków) 23?letni Sławomir P., kierujący nissanem, z nieznanych dotychczas przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, następnie do rowu, gdzie pojazd dachował. Kierowca wraz z 20?letnim pasażerem wydostali się z auta i oddalili się z miejsca zdarzenia. W pojeździe zaś pozostawili ranną 16?letnią pasażerkę.
Niedługo później mieszkańcy Błogiego Rządowego zwrócili uwagę na zakrwawionego mężczyznę, którym okazał się być kierowca nissana. Wezwano pogotowie, które przetransportowało go do szpitala. Pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu.
Następnego dnia, tj. 31 października, pogotowie ratunkowe zgłosiło, że trafił do nich 20?latek z obrażeniami wskazującymi na udział w zdarzeniu drogowym. Mieszkaniec Poddębic został przewieziony do szpitala. Prokuratura Rejonowa w Opocznie zastosowała wobec kierowcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Nie ustąpiły
* 31 października, o godz. 17.10 w Paradyżu, na ul. Piotrkowskiej kierująca renaultem Aleksandra A. (lat 18) nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z VW golfem. Została za to ukarana mandatem.
* 4 listopada, o godz. 12.55 w Opocznie na ul. Waryńskiego 40?letnia łodzianka, Małgorzata M., kierująca mercedesem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu volvo z naczepą, kierowanemu przez 40?letniego mężczyznę. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem. Ukarany został również poszkodowany za wykroczenie, które jednak nie miało wpływu na zaistniałą kolizję.

Za blisko
* 1 listopada, o godz. 10.00 w Drzewicy, na ul. Warszawskiej 49?letni mieszkaniec Końskich Bogusław M., kierujący oplem corsą, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył fiata uno, kierowanego przez 62?letnią kobietę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 5 listopada, o godz. 11.00 w Opocznie na ul. Biernackiego 60?letni Ignacy S., kierujący polonezem, nie zachował bezpiecznej odległości podczas omijania volvo, kierowanego przez 24?letniego łodzianina, skutkiem czego była kolizja obu pojazdów. Sprawcę ukarano mandatem.

Bez dozoru
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zdarzeniu drogowym w Sołku (gm. Opoczno) spowodowanym przez brak nadzoru nad psem, który wbiegł prosto pod nadjeżdżający samochód. Pies poniósł śmierć, zawinił jednak człowiek? 3 listopada, o godz. 13.50 w Tomaszówku (gm. Sławno) 48?letni właściciel psa nie zachował należytej ostrożności i doszło do kolizji zwierzęcia z oplem vectrą, kierowanym przez 41?latka. Niestety, tym razem znowu zawinił człowiek, a śmierć pod kołami samochodu poniósł pies.

Odważny inaczej
3 listopada o godz. 21.20 w Opocznie na ul. Partyzantów nieznany kierujący oplem astrą najechał na seata toledo, uszkadzając go, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zapomniał?
3 listopada, o godz. 13.30 w Opocznie na ul. Inowłodzkiej policjanci z drogówki zatrzymali 24?letniego Michała S., który kierował oplem astrą pomimo obowiązującego go sądowego zakazu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (800) z dnia 9 Listopada 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »