tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Turniej miast

 
2 maja w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyła się pierwsza edycja siatkarskiego turnieju miast. W zawodach zagrały ekipy z województw łódzkiego i mazowieckiego

Głównym organizatorem zawodów był Dariusz Lewandowski (sędzia główny) – opiekun UKS–u Maratończyk, działającego przy ZSO, któremu pomagał Grzegorz Januszewski (drugi sędzia). Patronat honorowy nad imprezą sprawował burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski.
Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn reprezentujących Opoczno, Drzewicę, Rawę Mazowiecką, Szydłowiec oraz Przysuchę. Po weryfikacji podzielono je na dwie grupy. W grupie A znalazły się: Art–Kom Opoczno, UKS Olimp Szydłowiec i Maratończyk Opoczno, do grupy B rozlosowano UKS Przysucha, Rawę Maz. i Tygryski Drzewica. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 25 punktów i dwóch przewagi.
W grupie A najlepiej spisała się Przysucha wygrywając zarówno z Drzewicą 2:1 (14:25, 25:17, 15:11) jak i Rawą Mazowiecką 2:0 (26:24, 25:22). Na drugim miejscu premiowanym awansem do półfinałów znalazł się zespół z Rawy Maz. Wygrał z Drzewicą 2:0 (25:21, 25:18).
W grupie B bezkonkurencyjni okazali się gospodarze. Art–Kom pokonał Szydłowiec 2:1 (20:25, 25:20, 15:9) i Maratończyka Opoczno również 2:1 (22:25, 26:24,15:4). Na drugim miejscu uplasował się zespół z Szydłowca, który ograł Maratończyka 2:0 (25:21, 25:18). Zespół Maratończyka miał pecha. W meczu z ekipą Art–Komu jego czołowy zawodnik doznał kontuzji.
Oba półfinały miały bardzo podobny przebieg. Były to mecze walki punkt za punkt. Można było obejrzeć doskonałe zbicia, grę kombinacyjną a zarazem skuteczną. W pierwszym półfinale zagrała Przysucha (zespół bardziej dojrzały) z Szydłowcem (młodzi chłopcy). Lepiej w tej konfrontacji wypadli chłopcy z Szydłowca, którzy popełnili mniej błędów a ich gra była bardziej poukładana. Wygrali 2:0 (25:23, 25:18).
W drugim półfinale pomiędzy Opocznem a Rawą Maz. gra również była bardzo wyrównana, jednak w dobrze grającej drużynie Art–Komu coś się zacięło. Stawiła ona duży opór przeciwnikom, ale przegrała końcówki setów 25:18, 25:20.
W meczu o trzecie miejsce między Przysuchą a Art–Komem sytuacja zmieniała się z minuty na minutę. Raz na prowadzenie wychodziła Przysucha, by za chwilę stracić je na rzecz Opoczna. Pierwszego seta wygrała Przysucha 25:23. W drugim wszystko wskazywało na to, że ekipa gości kontroluje sytuację i wygra spotkanie. W końcówce seta nastąpił jednak całkowity zwrot sytuacji. Chłopcy z Art–Komu zagrali dokładnie, a drużyna z Przysuchy zaczęła popełniać błędy, co w końcówce spowodowało jej porażkę 25:27. W tie–breaku opocznianie uwierzyli w sukces i grali coraz lepiej. Uzyskując 4–punktową przewagę cały czas prowadzili. Przy stanie 13:8 popełnili kilka błędów, jednak ostatecznie wygrali 15:13. W finale Rawa Maz. nie dała szans młodej ekipie z Szydłowca wygrywając 2: 0 (25:21, 25:22).
Końcowa klasyfikacja I Turnieju Miast wygląda następująco:
1. Rawa Mazowiecka
2. UKS Olimp Szydłowiec
3. Art–Kom Opoczno
4. UKS Przysucha
5. Maratończyk Opoczno, Tygryski Drzewica
Turniej stał na wysokim poziomie. Czas pomiędzy meczami umilały wszystkim utwory puszczane przez Jacka Plucińskiego, który zajął się oprawą muzyczną zawodów. W rolę komentatora wcielił się Jerzy Misiurski. Po zakończeniu puchar burmistrza Opoczna wręczył wiceburmistrz Jarosław Wiktorowicz, który jednocześnie uroczyście zakończył zawody. Puchar za drugie i trzecie miejsce wręczyli fundatorzy – Bogusław Lasota oraz Artur Rudzki. Ponadto zawodnicy trzech najlepszych zespołów otrzymali pamiątkowe medale, które wręczyła dyrektorka ZSO Małgorzata Mróz–Duda.
Drugi Turniej Miast zostanie rozegrany we wrześniu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »