tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 I Rajd Rowerowy Towarzystw Sportowych

 Z pucharami najstarszy i dwoje najmłodszych rowerzystów oraz Michał Kalinowski wyróżniony za pomoc na trasie rajdu


W niedzielę, 2 maja odbył się I Rajd Rowerowy Towarzystw Sportowych, którego organizatorami byli: Opoczyńskie Ludowe Towarzystwo Sportowe, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Ceemka” Idzikowice, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Rajd miał na celu realizację form aktywnego wypoczynku, popularyzację turystyki rowerowej oraz kształtowanie zamiłowania dzieci, młodzieży i dorosłych do rekreacji ruchowej.
Podczas rajdu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego opoczyńskiej KPP, w ramach ogólnopolskiej akcji „Rowerem bezpieczniej do celu”, prowadzili działania profilaktyczne skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oddziaływanie edukacyjne ma przyczynić się do podniesienia świadomości rowerzystów na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze.
Założeniem akcji było także wyrobienie wśród rowerzystów nawyku przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym oraz zwrócenie uwagi na fakt, iż bezpieczeństwo rowerzystów zależy w dużej mierze od nich samych. W tym celu funkcjonariusze rozdawali materiały informacyjne najmłodszym uczestnikom rajdu. Dzieci otrzymały także z rąk policjantów kamizelki odblaskowe, opaski ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Zgłoszenia do rajdu organizatorzy przyjmowali do ostatniej chwili przed startem. Niestety, padający deszcz spowodował, że na starcie rajdu nie stanęło kilkudziesięciu uczestników, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału. Ostatecznie na trasę ruszyło 85 rowerzystów. Sygnał do startu dał przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.
Kolumna rajdu zabezpieczana przez policję, karetkę pogotowia i służby organizatora wyruszyła spod MDK ulicami Skłodowskiej–Curie, Westerplatte, Przemysłową, Powstańców Wielkopolskich i Długą. Po przejeździe pod wiaduktem CMK skierowała się na leśniczówkę w Januszewicach a potem Kolonię Brzustówek, Słomiankę, Gawrony, Kolonię Kunice, Kolonię Sławno, Sławno, Ostrożnę, Antoninów, Szadkowice, Trojanów, Ziębów, Bukowiec Opoczyński i wróciła do Opoczna. Przejechała ulicami Partyzantów i Skłodowskiej–Curie pod MDK.
Szczególnie pierwszy odcinek rajdu był trudny dla uczestników. Prowadził leśnymi duktami i polnymi drogami, co przy padającym deszczu i błocie było sporym utrudnieniem dla słabiej przygotowanych rowerzystów. Kolumna rajdu dwukrotnie zatrzymywała się na odpoczynek – w Sławnie i Ziębowie. Trudów rajdu nie wytrzymały tylko dwie osoby, pozostali dotarli do mety.
Na placu przy MDK na uczestników czekały ciepłe kiełbaski i napoje. Organizatorzy zadbali również o wyróżnienia dla uczestników rajdu. Nagrodzono najliczniejszą rodzinę biorącą udział w radzie – Maroszków. Najliczniejszą organizację stanowił ZSS nr 3. Najmłodszymi uczestnikami byli urodzeni w 2000 roku Julia Cichawa i Bartek Okólski, natomiast najstarszym Roman Żurawski. W gronie rajdowców byli również członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Wśród uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejską Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Działacze TKKF Ceemka Idzikowice na czele z prezesem Arkadiuszem Gadomskim przygotowali zabawy i gry rekreacyjne, które trwały długo po zakończeniu rajdu.
Wyniki rywalizacji
Ringo
1. Michał Kalinowski
2. Daniel Orłowski
3. Maciej Taczykowski
Rzut piłeczką do celu
1. Wiktor Cichawa
2. Natalia Rajska
3. Daniel Orłowski, Julia Cichawa
Slalom rowerowy
1. Maciej Taczykowski
2. Michał Kalinowski
3. Tomasz Krakowiak
Wszyscy uczestnicy zapowiedzieli udział w kolejnej edycji rajdu.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »