tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Świętowali w Spale

 


Wójt gminy Sławno, Tadeusz Wojciechowski zaprosił na spotkanie integracyjne do Centralnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Spale członków oraz rodziców zespołu wokalno?tanecznego "Kuniczanka", działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. W. i H. Ossowskich w Kunicach i Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie. Spotkanie było formą podziękowania członkom Młodzieżowej Orkiestry Dętej za uświetnianie wszystkich uroczystości gminnych, a w minionym okresie także powiatowych, np. obchodów powiatowego Dnia Strażaka oraz podziękowaniem członkom zespołu folklorystycznego "Kuniczanka" za kultywowanie tradycji regionu opoczyńskiego oraz promocję gminy Sławno. Szczególne podziękowanie i gratulacje skierował do zespołu "Kuniczanka", który w walce o statuetkę "Folk?Nuty" dla najlepszego zespołu folklorystycznego w kategorii dziecięcej podczas tegorocznego konkursu "Smaki ziemi łódzkiej" zajął pierwsze miejsce.
Wójt podziękował za pracę merytoryczną i praktyczną, instruktorowi muzycznemu "Kunicznki" Edwardowi Rogowskiemu, choreografowi Alinie Szymańskiej, kapelmistrzowi Młodzieżowej Orkiestry Dętej Piotrowi Kopańskiemu oraz nauczycielkom obu szkółh: Ewie Stępniewskiej ze szkoły w Kunicach oraz Annie Mazur i Halinie Kołodziejczyk ze szkoły w Sławnie.
Za doskonałą organizację i wielkie zaangażowanie w realizację zadań oraz za poświęcony czas podziękował uczniom, młodzieży, ich rodzicom, a także dyrektorkom szkół: Beacie Chrustowicz, byłej dyrektorce szkoły w Sławnie Wiesławie Lenarcik oraz obecnej p.o. Marzennie Skowrońskiej.
Na zakończenie dzieci i młodzież zwiedziły Centralny Ośrodek Sportu oraz biegli na 100 m, a dopełnieniem spotkania było ognisko przy którym można było upiec kiełbaskę. W spotkaniu oprócz władz gminy uczestniczyli dyrektorzy szkół oraz nauczyciele z terenu gminy. Po dość obfitym poczęstunku wszyscy w świetnych nastrojach wrócili do domów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »