tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wakacje z książką

 
Dzieci i młodzież nawet w wakacje odwiedzają bibliotekę i bardzo chętnie wypożyczają książki. Nie brakuje także dorosłych czytelnikówBardzo popularna wśród młodzieży seria książek "Błękitnokrwiści"


Choć wakacje już w pełni, Miejska Biblioteka Publiczna nie narzeka na brak odwiedzających, zarówno dorosłych jak i dzieci oraz młodzieży. Codziennie placówkę odwiedza około trzydziestu młodych fanów literatury, wypożyczających około siedemdziesięciu pozycji. Jak się dowiedzieliśmy każdego roku coraz bardziej w okresie wakacji wzrasta liczba czytelników. Są i tacy, którzy zapisują się tylko właśnie na okres wakacji. Jest to spowodowane tym, że coraz częściej młodzież, sięga po książkę jako pomysł na miłe spędzenie wolnego czasu. Warto też podkreślić, że biblioteka ma coraz ciekawszą ofertę książkową, która najwyraźniej czytelników przyciąga niczym magnes. Świetna propozycją są serie książek, jak np. "Zwiadowcy", autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana. Z reguły jeśli czytelnik sięgnie po pierwszą książkę to potem wraca po kolejne z tej samej serii.
Wśród czytelników znajdują się osoby, które czas urlopu wykorzystują na nadrobienie zaległej lektury bądź uczniów, którzy w czasie wakacji czytają lektury na nadchodzący rok szkolny. Widać też, że także rodzice dbają, by dzieciaki w okresie wakacji czytały lektury szkolne. Młodzi czytelnicy, jeśli mogą sami wybrać, to najczęściej sięgają po książki przygodowe. W te wakacje wśród młodzieży największym zainteresowaniem cieszą się książki fantastyczne, m.in. nieśmiertelne "Pamiętniki wampirów" L.J. Smith, "Harry Potter" Joanne Kathleen Rowling, "Zmierzch" Stephenie Meyer, seria książek fantasy "Dom nocy", napisanych przez P.C. Cast i jej córkę Kristin Cast, "Igrzyska śmierci" Suzanne Collins, czy też serie "Błękitnokrwiści" autorstwa Melissy de la Cruz. Wśród najmłodszych czytelników największym zainteresowaniem cieszą się książki o zwierzątkach napisane przez Holly Webb. Odkąd w oddziale dziecięcym jest kącik malucha bibliotekę chętnie odwiedzają dorośli, a zwłaszcza mamy, które spokojnie mogą poszukać interesujące je pozycję, a dzieci mogą ten czas spędzić na zabawie. Tym bardziej, że kącik malucha jest doskonale wyposażony w różnego rodzaju książki i gry.
W okresie wakacyjnym dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszy się także Internet. Chętnych jest tak wielu, że pracownicy biblioteki muszą wyznaczać określone godziny.
Warto przypomnieć, że w wakacji opoczyńska książnica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »