tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Święto patrona

 
W kalendarzu imprez Zespołu Szkół Ogólnokształcących jedna jest szczególna. To dzień poświęcony patronowi – Stefanowi Żeromskiemu

W tym roku uroczystości odbyły się w piątek, 26 listopada w sali gimnastycznej. Przybyłych gości, przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Rady Rodziców oraz uczniów i nauczycieli powitała dyrektorka placówki, Małgorzata Mróz–Duda. W swoim wystąpieniu cytowała słowa patrona – „Życie to trudna lekcja, której nie można się nauczyć – trzeba ją przeżyć”. Dyrektorka podkreśliła, że szkoła, która zawsze miała szczęście do wspaniałych pedagogów i utalentowanej młodzieży, może poszczycić się wieloma osiągnięciami swoich uczniów – sukcesami w konkursach, zawodach i olimpiadach oraz wysokimi wynikami egzaminu maturalnego. Zdaniem dyrekcji osiągane przez uczniów sukcesy to efekt przyjaznej i konstruktywnej współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców.
Obchody dnia patrona były połączone ze ślubowaniem i powitaniem uczniów klas pierwszych. Na sztandar szkoły, w obecności dyrekcji, wychowawców i zaproszonych gości, ślubowanie złożyli delegaci klas pierwszych. W imieniu wszystkich 240 pierwszoklasistów przyrzekli oni strzec honoru szkoły, uczyć się pilnie i osiągać coraz lepsze wyniki, by w przyszłości oddać wszystkie swe siły ojczyźnie.
Po akcie ślubowania i wyprowadzeniu sztandaru szkolnego uczniowie z koła teatralnego „Spontan” zaprezentowali program artystyczny. Z młodzieżą pracowały: Katarzyna Kobierska, Anna Martyka i Anna Waśkiewicz. Występy artystyczne dowiodły, że talentów wokalnych, tanecznych i aktorskich w szkole nie brakuje. Tym samym młodzież potwierdziła słowa dyrektorki: „szkoła zawsze miała szczęście do wspaniałej i utalentowanej młodzieży”.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (699) z dnia 3 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »