tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Snowboardowe szaleństwo

 
W niedzielę, 24 marca w Mroczkowie Gościnnym odbył się "Snowboard Freestyle Session vol. II" organizowany przez Opoczno Sport Team oraz Studio Reklamy Joint w Opocznie. Wparcia organizacyjnego udzieliła miejscowa szkoła, Zespół Szkół Technicznych, a otaczający ją zabytkowy park pełnił rolę snowparkuSnowboardowa ekwilibrystyka w Mroczkowie Gościnnym


Na zbudowanych i misternie profilowanych naskokach swoich sił próbowali snowboardziści i narciarze mający duże doświadczenie. Jedną z trudniejszych prób był przeskok ponad dachem samochodu. Aby zawodnik uzyskał odpowiednią prędkość najazdu, musiał rozpędzić się przy pomocy quada. Dość duże szybkości sprawiły, że śmiałkowie szybowali wysoko w powietrzu wzbudzając aplauz i podziw obserwatorów.
W porównaniu z sesją, która odbyła się tydzień temu w Opocznie, tym razem snowpark był bardziej rozbudowany. Oprócz skoczni uczestnicy mieli do dyspozycji bardziej wymagające elementy takie jak boksy (jeden łamany) oraz krótki, ale wymagający tor, z którym nie wszyscy sobie radzili. Po ewolucjach sportowych uczestnicy imprezy mieli możliwość ogrzania się przy ognisku oraz posilenia kiełbaską z grilla i bigosem z kociołka.
Po raz kolejny organizatorzy udowodnili, że aby bawić się sportem wystarczą chęci i pomysły aktywnej części naszego społeczeństwa.
Wprawdzie zima dobiega końca, ale park w Mroczkowie nie odetchnie na długo od zawodów sportowych. Już w połowie kwietnia odbędzie się jeden z wyścigów kolarskich cyklu Junior Cup organizowanego przez łódzkie stowarzyszenie cykolomaniak, Opoczno Sport Team oraz miejscowy Zespół Szkół Technicznych. W zawodach udział wezmą miłośnicy rowerowej jazdy. Przewidziane są dystanse dla najmłodszych oraz dorosłych. Już teraz zapraszamy do dobrej, rodzinnej zabawy na dwóch kołach.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »