tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Rehabilitacja w kościele

 
Pomieszczenia tzw. dolnego kościoła Podwyższenia Krzyża już wkrótce zostaną przebudowane. W nowych salach powstaną pracownie dla osób niepełnosprawnych oraz dział rehabilitacji

Trwają procedury przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w pomieszczeniach dolnego kościoła Podwyższenia Krzyża. Zostaną one zaadaptowane na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
W pomieszczeniach mieściła się do tej pory kaplica dla zgromadzeń parafialnych. Aby przystosować je dla potrzeb osób niepełnosprawnych, prace trzeba będzie rozpocząć od wyburzenia części ścian wewnętrznych i zmiany układu pomieszczeń. W miejscu schodów znajdzie się zjazd dla niepełnosprawnych, dwa kolejne stalowe podjazdy powstaną wewnątrz budynku. Wykonane zostaną nowe ściany, posadzki, podłogi, sufity, a także instalacje: wodno–kanalizacyjna, c.o. i elektryczna.
W nowych salach znajdzie się miejsce na pracownie: muzyczno–rękodzielniczą i ceramiczno–stolarską, w których osoby niepełnosprawne będą uczestniczyć w zajęciach poszerzających ich wiedzę w dziedzinach niezbędnych do samodzielnego życia. Do kościoła przeniesiony zostanie również dział rehabilitacji dla podopiecznych ośrodka. Obecnie mieści się on w budynku głównym ŚDS, w bliskim sąsiedztwie pracowni dydaktycznych, rejestracji i szatni. W nowych pomieszczeniach znajdą się także sala spotkań i wypoczynku z zapleczem kuchennym, pomieszczenia socjalne, sanitariaty oraz magazyn i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.
Całkowity koszt inwestycji oszacowano na ponad milion zł. Prace mają się zakończyć w listopadzie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »