tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Regionalna sieć kin

 
Powstaje Regionalna Sieć Kin Cyfrowych województwa łódzkiego, zrzeszająca kina, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe, zajmujące się edukacją filmową i promocją kinematografii

Porozumienie o współpracy w ramach sieci zostało zawarte 26 czerwca, podczas spotkania w Łódzkim Domu Kultury. Podpisali je partnerzy z: Koluszek, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej, Głowna, Łowicza, Opoczna, Wieruszowa, Wielunia, Radomska, Bełchatowa, Kutna i Łodzi. Do RSKC przystąpiły obecne kina cyfrowe, ale także te placówki, które dopiero planują cyfryzację. Zadaniem partnerów będzie aktywne poszukiwanie środków finansowych m.in. na cyfryzację oraz współpraca przy tworzeniu wniosków aplikacyjnych.
Obecnie, poza Łodzią, zaledwie cztery lokalne kina są wyposażone w projektory cyfrowe: w Kutnie, Skierniewicach, Bełchatowie, Pabianicach. Z analiz prowadzonych przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego wynika, że w 14 z 20 sal kinowych w województwie nie prowadzi się regularnej działalności kinowej. Koszt projektora cyfrowego to wydatek od 300 do 600 tys. złotych. Jednym ze źródeł pozyskania środków na zakup projektorów cyfrowych jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Porozumienie dotyczące Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych podpisało dwunastu partnerów, ale ma ono charakter otwarty i mogą dołączać do niego inne podmioty z branży filmowej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (782) z dnia 6 Lipca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »