tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Raz w roku są takie dni

 


Dzień Kobiet to święto szczególnie lubiane i obchodzone nadal, głównie przez kobiety. Było kolejną okazją dla członków Klubu Aktywnego Seniora działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie, aby spotkać się w swoim gronie, przekazać życzenia, kwiaty i upominki, wspólnie wypić symboliczną lampkę szampana za zdrowie pań i panów, ponieważ za dwa dni czyli 10 marca i panowie obchodzą swoje święto ? Dzień Mężczyzn. W uroczystości uczestniczyli też: władze gminy, przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej i goście, z którymi klub aktywnie współpracuje.
W związku z tym, że obecny rok ustanowiono Rokiem Juliana Tuwima, na tę okoliczność zostały wykorzystane wiersze tego poety opiewające piękno i wdzięki kobiet w interpretacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zaprzyjaźnionych z biblioteką, Karoliny Kupis i Arkadiusza Lenarta z Żarnowa. Następnie odbyła się prezentacja multimedialna mówiąca o urokach kobiet i niedoskonałościach mężczyzn, co wywołało gromki śmiech i oklaski wśród obecnych.
Kolejnym punktem programu była prelekcja kierownika Przychodni Medycyny Pracy w Końskich, doktor Ewy Ziębakowskiej?Kassyk na temat zdrowego odżywiania i odpowiedniego trybu życia ludzi w wieku senioralnym. Omawiany temat wzbudził ogromne zainteresowanie wśród słuchaczy.
Miłym akcentem były upominki przygotowane i wręczane przez organizatorów. Każda kobieta i każdy mężczyzna z okazji swojego święta otrzymali oprawiony w ramki opis znaczenia swojego imienia z sentencją "Kobieto?, mężczyzno? choć tyle masz wad, bez Ciebie cóż wart, cóż wart byłby świat". Prezentami wszyscy byli mile zaskoczeni i jednocześnie sprawiły im one wielką radość. W dowód wdzięczności panowie obdarowali wszystkie kobiety kwiatami i serdecznymi życzeniami. Mile spędzony czas szybko się skończył, ale pozostały pamiątki i piękne wspomnienia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »