tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Konkurs literacko-plastyczny

 


Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku jest organizatorem trzeciego Międzynarodowego Konkursu Literacko?Plastycznego "Polak ? to brzmi dumnie" pod patronatem ministra edukacji narodowej.
Głównym celem jest kształtowanie świadomości patriotycznej, aktywizacja dzieci i młodzieży w kierunku poszukiwania wzorców patriotycznych, a także integracja ogólnoeuropejska Polaków w kraju i za granicą. Konkurs ma charakter międzynarodowy i przeznaczony jest dla wszystkich uczniów w Polsce, a także szkół z polskim językiem nauczania za granicą oraz dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego przebywających i zamieszkujących za granicą. Zarówno w konkursie literackim, jak i plastycznym mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 20 lat.
Uczeń biorący udział w konkursie plastycznym samodzielnie przygotowuje pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką na temat "Wielcy Polacy ostatnich 200 lat". Prace literackie (wiersz, opowiadanie, rozprawka, esej, felieton, reportaż) na temat "Wielcy Polacy ostatnich 200 lat ? moje refleksje o ich wpływie na Polskę i Europę".
Prace można przesyłać do 30 kwietnia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »