tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Promowali wolontariat i gminę

 
Drzewiccy wolontariusze na imprezie wystawienniczej w ŁodziDrzewiccy wolontariusze nie narzekali na brak zainteresowaniaW miniony weekend na terenie Atlas Areny odbywała się dziesiąta edycja największej w naszym województwie imprezy promocyjno–kulturalnej pn. Mixer Regionalny "Łódzkie 2013". Wśród wystawców nie zabrakło Drzewickiego Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń".
Organizowane przez Urząd Marszałkowski przedsięwzięcie łączyło promocję, edukację i rozrywkę. W miasteczku wystawienniczym wokół hali prezentowało się ponad sześćdziesiąt podmiotów, m.in. zaprzyjaźnione województwa, lokalne samorządy, spółdzielnie socjalne, uczelnie i instytucje kulturalne. Wszystkiemu towarzyszyła różnorodna muzyka – od rocka po folklor.
DCW "Ofiarna dłoń" zostało zaproszone do udziału w imprezie jako jedna z wyróżniających się organizacji pomocowych w regionie. Swoje stoisko wystawiło w sobotę, 7 września.
Stowarzyszenie reprezentowali prezes Dominik Niemirski, Natalia Minkina, Kinga Golubiec i Krzysztof Tyka. Drzewickim wolontariuszom duże wsparcie okazała Patrycja Wojtaszczyk – koordynatorka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego.
– Promowaliśmy nie tylko wolontariat, ale również gminę i miasto Drzewica – mówi prezes Dominik Niemirski. – Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i władz województwa. Odwiedzili nas m.in. wojewoda Jolanta Chełmińska, marszałek Witold Stępień, wicemarszałek Dorota Ryl, przedstawiciele gminnych i powiatowych władz samorządowych z Łódzkiego. Wszyscy podkreślali, że bardzo cieszy widok młodzieży, która angażuje się w działalność społeczną na rzecz drugiego człowieka. Wiele pytań dotyczyło naszej działalności – tego, czym się zajmujemy i w jaki sposób pomagamy.
Dodajmy, że oprócz drzewiczan w namiocie DCW byli jeszcze przedstawiciele trzech zaprzyjaźnionych podmiotów: punktu pośrednictwa pracy wolontarystycznej "Centerko", projektu "Latarnicy Polski Cyfrowej Równych Szans" oraz stowarzyszenia "Wiosna", które promuje akcję "Szlachetna paczka".


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (844) z dnia 13 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »