tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Poznali piękno regionu

 
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Drzewicy zwiedzali ziemię tomaszowską.Młodzi turyści i spalski pomnik żubra.


W roku szkolnym 2007/08 drzewicka podstawówka rozpoczęła realizację trzyletniego projektu, który polegał na organizowaniu wycieczek turystyczno-krajoznawczych po najbliższym regionie. - Głównym celem przedsięwzięcia było wprowadzenie uczniów w świat wartości środowiska, jego walorów przyrodniczych oraz dziedzictwa kulturowego - tradycji, obiektów i zabytków historycznych w powiązaniu z szerszą rzeczywistością narodową i państwową - wyjaśnia koordynująca projekt nauczycielka Teresa Sobolewska.
W październiku 2007 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w wycieczce po ziemi przysuskiej a rok później - jako piątoklasiści - zwiedzili ziemię opoczyńską. O ich wrażeniach i zdobytej wiedzy można było przeczytać na łamach „Tygodnika Opoczyńskiego”.
W bieżącym roku szkolnym przyszedł czas na bliższe poznanie ziemi tomaszowskiej. Wycieczka odbyła się w czwartek, 1 października z udziałem tej samej grupy uczniów - obecnie już klas szóstych. Historię, piękno i bogactwo turystyczne okolic Tomaszowa Maz. przybliżyła dzieciom Agnieszka Matuszczak - przewodnik PTTK w Opocznie.
- Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Inowłodza, gdzie widzieliśmy zabytkowy kościół św. Idziego, wnętrze dawnej synagogi żydowskiej i ruiny zamku pokazimierzowskiego - opowiada nauczycielka. - Dużą atrakcję stanowił poniemiecki bunkier z czasów II wojny światowej w Konewce.
Kolejnym etapem wyjazdu była Spała. Grupa obejrzała drewniany kościółek fundacji prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, budynki pocarskie i pomnik żubra. Później pojechała do rezerwatu żubrów w Smardzewicach, „Skansenu rzeki Pilicy” i rezerwatu „Niebieskie Źródła” w otulinie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. A na zakończenie dnia skorzystała z atrakcji „Opoczyńskiej Fali”.
Tegoroczna wycieczka, podobnie jak dwie wcześniejsze, była bardzo udana i spełniła zakładane w projekcie cele. Przebiegała przy tym w atmosferze radości i przyczyniła się do zintegrowania szóstoklasistów.
Wspólnie z główną organizatorką eskapady Teresą Sobolewską grupą opiekowały się wychowawczynie klas szóstych: Janina Kocot, Katarzyna Kwaśniewska i Maria Smolarska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (640) z dnia 16 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »