tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Przebudowy ciąg dalszy

 
Modernizacja drogi wojewódzkiej w Brzustowcu.Przygotowania do budowy chodnika.


Trwająca od ubiegłego roku przebudowa drogi wojewódzkiej nr 728 na odcinku Domaszno - Drzewica wreszcie dobiega końca. Drogowcy ułożyli warstwę ścieralną na całej długości jezdni - w niektórych miejscach musieli nawet robić poprawkę. Teraz pracują jeszcze m.in. przy zjazdach i przepustach. Ostatnim zadaniem będzie wykonanie poziomego i pionowego oznakowania drogi. Czasu zostało niewiele - tylko dwa tygodnie. Inwestycja powinna być zrealizowana do 30 października.
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego, które wykonuje remont, nie opuści jednak tak szybko gminy Drzewica. Kilka tygodni temu rozpoczęło modernizację kolejnego odcinka drogi nr 728. Tym razem od Brzustowca do granicy z województwem mazowieckim - łącznie 1,5 kilometra.
Głównym celem remontu - obok renowacji nawierzchni - jest poprawa stanu bezpieczeństwa pieszych. W związku z tym wzdłuż jezdni zostanie wybudowany chodnik z kostki brukowej. Zakres rzeczowy zakłada także przebudowę zjazdów na posesje i zatok autobusowych, odwodnienie, udrożnienie przydrożnych rowów oraz wykonanie obustronnego poszerzenia drogi i ułożenie nowej warstwy ścieralnej.
Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich będzie kosztować 4,1 mln zł. Jej termin upływa 31 grudnia, a więc za dwa i pół miesiąca.
Obecnie piotrkowianie przygotowują się do budowy chodnika i utrudnień w ruchu nie ma. Ale kiedy rozpoczną roboty na jezdni, w Brzustowcu pojawi się ruch wahadłowy.
Dodajmy, że na przyszły rok zaplanowano remont ostatniego na terenie gminy odcinka drogi nr 728 - od mostu w Drzewicy do Brzustowca. Projekt techniczny jest w trakcie opracowywania, ale z tego, co udało nam się dowiedzieć, zakłada kilka znaczących zmian w układzie komunikacyjnym miasta. Szczegóły wkrótce.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (640) z dnia 16 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »