tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Poszukiwania grzybiarzy

 
W minionym tygodniu podczas grzybobrania w lasach naszego powiatu zaginęło dwóch starszych grzybiarzy. Policja apeluje o rozsądek


W czwartek, 10 października, w godzinach porannych, 63?letni łodzianin, wraz ze znajomymi, przyjechał na grzybobranie w okolice Poręb w gminie Poświętne. Współtowarzysze umówili się w określonym miejscu na godz. 13.30. Jednak 63?latek nie dotarł na to spotkanie. Samodzielne poszukiwania nie przyniosły efektów, dlatego przed godz. 19.00 o zaginięciu łodzianina powiadomiono opoczyńską policję. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, w których wzięli udział policjanci, strażacy oraz strażnicy leśni.
Zakończono je o godz. 2.00, a wznowiono następnego dnia, wcześnie rano. Przed godziną 13.00, 11 października, mężczyznę odnaleziono w okolicach Ossy w województwie mazowieckim, kilkanaście kilometrów od miejsca, w którym rozstał się ze znajomymi. Był wyziębiony i odwodniony. Na szczęście nic mu się nie stało.
Kolejny grzybiarz, tym razem 72?letni opocznianin, zaginął w rejonie Opoczna. Mężczyzna wyszedł do lasu w poniedziałek, 14 października. Nie wiedzieć czemu jego żona zgłosiła jego zaginięcie dopiero następnego dnia, około godz. 15.00. Policjanci zorganizowali poszukiwania, angażując w nie kilkadziesiąt osób. Prowadzili je do wieczora, gdy tymczasem w godzinach popołudniowych mężczyzna wrócił do domu. Podobno zgubił się i nocował w lesie, a następnego dnia ktoś go podwiózł do domu. Rodzina powinna od razu poinformować o jego powrocie policję, bowiem służby zaangażowane w poszukiwania odnalezionego już grzybiarza mogły być w tym czasie potrzebne gdzie indziej. Poszukiwania ułatwiłyby również informacje dodatkowe ? podobno mężczyznę widziano w lesie, ktoś znajomy przyprowadził tez jego rower. Tego wszystkiego funkcjonariusze dowiedzieli się w tym przypadku już po zakończeniu akcji.
Kolejne przypadki zaginięć w trakcie grzybobrania powinny być przestrogą dla innych amatorów leśnych wędrówek. Policja apeluje o rozsądek. Nie należy przeceniać swoich możliwości i udawać się na zbyt dalekie wyprawy. Powrót, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, może okazać się utrudniony ? wcześnie zapadający zmrok może przyczynić się do utraty orientacji, zwłaszcza w lesie. Lepiej też wybierać tereny dobrze znane. Pamiętajmy, aby osoby starsze, chore, czy w jakiś sposób nieporadne nie udawały się do lasu same. Na takie wyprawy trzeba też zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, który umożliwi wezwanie pomocy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (849) z dnia 18 Października 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »