tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 

Miejscowe zagrożenia
* 8 października w Unewlu (gm. Sławno) siedem zastępów strażaków z PSP i OSP poszukiwało, wspólnie z policjantami, 85-letniej kobiety, przeszukując ok. 10 ha lasu w dwóch miejscach. Po prawie czterech godzinach działania zostały zakończone. Na szczęście zaginiona osoba samodzielnie dotarła do domu.
9 października w Sylwerynowie (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP usuwał gniazdo szerszeni z budynku mieszkalnego.
10 października: * w Porębach (gm. Poświętne) czternaście zastępów z PSP i OSP wspólnie z policją poszukiwało zaginionej osoby. W działaniach udział wzięła grupa poszukiwawcza strażaków z OSP w Aleksandrowie Łódzkim z psem. Po kilku godzinach poszukiwań z powodu pory nocnej działania zostały przerwane i wznowione następnego dnia. Po ok. czterech godzinach wspólnych działań zaginiony 63-letni mężczyzna został odnaleziony w okolicach Ossy * w Dąbrówce (gm. Drzewica) jeden zastęp OSP zabezpieczał miejsca zdarzenia i usuwał skutki kolizji.

Pożary
7 października w Dęborzece (gm. Poświętne) jeden zastęp PSP gasił składowane na skraju lasu gałęzie.
10 października: * w Opocznie na ul. Inowłodzkiej, prawdopodobnie w wyniku nieumiejętnego rozpalania w piecu węglowym przy użyciu substancji łatwopalnej, doszło do poparzenia 34-letniej kobiety oraz częściowego opalenia wyposażenia kuchni. W akcji ratowniczej wzięly udział trzy zastępy PSP i jeden OSP * w Opocznie na ulicy Zielonej jeden zastęp PSP gasił około 3 arów palącej się trawy.
11 października: * w Paradyżu jeden zastęp OSP gasił trawy na pow. około 2 arów * w Opocznie na ulicy Sobieskiego jeden zastęp PSP sprawdził stężenie gazów trujących w powietrzu przy użyciu detektora wielogazowego oraz przewietrzył pomieszczenia. Właściciel mieszkania otrzymał zakaz używania pieca węglowego do chwili sprawdzenia przewodów kominowych przez uprawnionego kominiarza.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (849) z dnia 18 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »