tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

Zatrudnimy pracowników OPOCZNO
- prace ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Poetyckie „Romantyczne walentynki”

 

Odbyły sie 11 lutego w Radomiu, w ramach II Amatorskich Spotkań Poetów. W czasie spotkania swoje najpiękniejsze wiersze o miłości prezentowali członkowie czterech grup poetyckich: dwóch z Radomia: Koła Poezji Nie–Odkrytej „Szuflada” oraz Grupy Poetyckiej „Eliksir”, Grupy Poetyckiej „Erato” z Kozienic oraz Opoczyńskiego Klubu Literackiego „Nad Waglanką”. Organizatorem spotkania był Czesława Banaszczyk, poeta z Radomia, działający w Kole Poezji Nie–Odkrytej „Szuflada”, a oprawę muzyczną wieczoru zapewnili, grający na gitarze poeta z radomskiej „Szuflady” – Stanisław Borecki oraz grający na akordeonie Piotr Zarzyka i śpiewający Maciej Kwiatkowski. Piękna romantyczna muzyka, doskonałe recytacje, miła tematyka wierszy i różnorodność ich form literackich złożyły się na cudowny klimat tego wieczoru.
Była to także okazja do poznania się poetów amatorów z różnych miast i środowisk, bowiem każda z grup poetyckich działa przy innych instytucjach. Koła Poezji Nie–Odkrytej „Szuflada” z Radomia działa przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani”, Grupa Poetycka „Eliksir” funkcjonuje w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Politechnice Radomskiej, Grupa Poetycka „Erato” z Kozienic działa przy Miejskim Domu Kultury a Opoczyński Klub Literacki „Nad Waglanką” przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.
W spotkaniu uczestniczyło około 50 osób. Wśród gości znaleźli się też przedstawiciel wojewody mazowieckiego oraz zarządu Stowarzyszenia Autorów Polskich.
Opoczyński Klub Literacki „Nad Waglanką” reprezentowali: Marianna Ksyta, Józefa Nita, Wiktor Biernacki, Anna Koselska, Anna Żurawska i Robert Matysiak (wszyscy z gminy Opoczno), twórcy z gminy Białaczów – Waldemar Jóźwik, Jerzy Wilk, Henryka Szpoton, poeta z Poświętnego Kazimierz Stępień oraz poetka z gminy Sławno – Grażyna Zawadzka. Towarzyszyli im członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Opocznie i opiekunka klubu Bożena Świątek–Mazur.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (710) z dnia 18 Lutego 2011r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »