tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 O samorządzie na konkursie i w debacie?

 

19 kwietnia w Żarnowie odbył się VII powiatowy konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych (jako gospodarz nie brał udziału w rywalizacji). Uczniowie szkół gimnazjalnych rozwiązywali test składający się z 45 pytań, natomiast ich starsi koledzy zmierzyli się z 70 pytaniami.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Damian Cieślak (ZSP nr 1), drugie Dagmara Rojek, trzecie Magdalena Błażejewicz (obie ZSO). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli reprezentanci ZSP nr 1 przed ZSO oraz ZSR w Mroczkowie Gościnnym. Wśród uczniów gimnazjów zwyciężył Kamil Pacan (ZSPryw.) przed Izabelą Juźwik i Sebastianem Szewczykiem (Gimnazjum w Żarnowie). W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum w Żarnowie, drugie miejsce przypadło Gimnazjum w ZSPryw., trzecie Gimnazjum w ZS w Mroczkowie Gościnnym.
Najlepsi uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami, certyfikatami wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a szkoły puchary.
Po zakończonym konkursie odbyło się Młodzieżowe Forum Samorządności, którego tematem przewodnim były perspektywy rozwoju ludzi młodych na terenie powiatu opoczyńskiego. Licznie zgromadzona młodzież, w bardzo ciekawej debacie, pytała m.in. o sposoby walki z bezrobociem, realizowane plany inwestycyjne, stan finansów powiatu oraz perspektywy rozwoju ziemi opoczyńskiej. Przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego starali się udzielać wyczerpujących odpowiedzi na stawiane przez młodzież pytania.
Impreza spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. ZSZ w Żarnowie, jako organizator przygotowuje się już do ósmej edycji konkursu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »