tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Wycieczka do kopalni węgla

 

W ramach realizacji projektów ekologicznych refundowanych przez WFOŚiGW w Łodzi we współpracy ze Starostwem Powiatowym nauczyciele ZSZ w Żarnowie 18 kwietnia zorganizowali wycieczkę ekologiczną do kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie. Uczestniczyli w niej gimnazjaliści z Żarnowa z klas pierwszych i drugich oraz przedstawiciele ZSZ ? uczniowie klasy drugiej Technikum Obsługi Turystycznej oraz klasy pierwszej i drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Program wycieczki obejmował projekcję filmu na temat funkcjonowania kopalni oraz jej wpływu na środowisko przyrodnicze, pogadankę o kopalni oraz pozyskaniu węgla brunatnego a także zjazd na wyrobisko. Druga część wycieczki na długo zapadnie w naszej pamięci: zjazd na wyrobisko, samochodami dostosowanymi do warunków panujących w kopalni, wyboiste i kręte drogi na sam dół oraz niesamowita atmosfera podgrzewana przez uczestników wyprawy, podczas której dopisywał świetny humor i super nastrój.
Podczas wycieczki młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy o kopalni, maszynach i urządzeniach, o pracy górników, zatrudnieniu i stanowiskach. Przewodnik wyjaśnił młodzieży wydawałoby się, że banalne sprawy, mianowicie ? kolory pióropuszy na czapkach górniczych, elementy stroju górniczego, awanse górnicze.


Tatiana Kosylak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »