tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Nietypowa lekcja ratownictwa

 
Młodzież z ZSP na wycieczce w opoczyńskim szpitaluMłodzież obejrzała m.in. sprzęt ratujący życie


Od dwóch lat w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych funkcjonują klasy o profilu ratownictwa medycznego z rozszerzonym zakresem nauczania biologii i geografii. Uczniowie IR i IIR uczestniczą w zajęciach ratownictwa medycznego prowadzonych w wyposażonej w nowoczesny sprzęt sali a także poznają pracę służb ratowniczych poza szkołą.
Z inicjatywy wychowawców tych klas Jarosława Bednarczyka i Anny Niemczyk–Więckowskiej oraz prowadzącego zajęcia z ratownictwa Grzegorza Januszewskiego zorganizowano wycieczkę do opoczyńskiego szpitala. Młodzież miała okazję przyjrzeć się pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Tę nietypową wizytę zainaugurowano w dyspozytorni, gdzie przyjmowane są zgłoszenia i podejmowane decyzje o wyjazdach karetek. Później uczniowie zostali oprowadzeni po wszystkich pomieszczeniach SOR–u. Obejrzeli sprzęt służący ratowaniu życia, m.in. respirator czy defibrylator. Zobaczyli gabinet, w którym przeprowadzane są drobne zabiegi chirurgiczne. Ostatnim etapem było zapoznanie się z wyposażeniem ambulansów.
Podczas wycieczki uczniowie uzyskali wiele cennych informacji „z pierwszej ręki”. Ratownicy cierpliwie wysłuchiwali wszystkich pytań i fachowo na nie odpowiadali.
– Jesteśmy bardzo wdzięczni dyrekcji szpitala i personelowi oddziału za przyjęcie i udzielenie naszym uczniom tej praktycznej lekcji ratownictwa – przyznają opiekunowie klas. – Zdajemy sobie sprawę, że oprowadzanie wycieczek szkolnych nie jest na porządku dziennym szpitala i mogło stanowić pewne utrudnienie w funkcjonowaniu oddziału. Tym bardziej dziękujemy za życzliwość i poziom merytoryczny spotkania.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »