tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Najpopularniejsi sportowcy i trenerzy w Opoczyńskiem

 
W sobotę, 16 marca ogłosiliśmy wyniki XVI plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i trenera ziemi opoczyńskiej w 2012 roku. Laureatami pierwszych miejsc zostali kajakarz górski LKK Drzewica, olimpijczyk z Londynu Grzegorz Kiljanek oraz trener piłkarzy KS Paradyż, Zbigniew Podsiębierski


Uroczystość odbyła się w restauracji "Sawana", która najpopularniejszych sportowców Opoczyńskiego gościła już przed czternastu laty. Wtedy to nasza inicjatywa po raz pierwszy miała charakter powiatowy.
Tym razem przekroczyła granice powiatu, co potwierdza patronat przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marka Mazura oraz lista sponsorów. Dzięki ich wsparciu udało się zorganizować m.in nagrody dla sportowców, co szczególnie w dobie kryzysu nie jest łatwe.
Bardzo nas cieszy, że podsumowanie XVI edycji plebiscytu zgromadziło tak liczną grupę zawodników oraz prawie wszystkich sponsorów. Punktem kulminacyjnym uroczystości było oczywiście ogłoszenie wyników głosowania, poprzedzone prezentację multimedialną, ukazującą wszystkich nominowanych.
Przypomnijmy, że nominacje otrzymało 27 sportowców i 6 trenerów, a listę zamieściliśmy w świątecznym wydaniu Tygodnika Opoczyńskiego. Przez sześć kolejnych tygodni publikowaliśmy kupony plebiscytowe, na których nasi czytelnicy głosowali na swoich faworytów, wybierając dziesięciu najpopularniejszych sportowców oraz trzech trenerów. Do redakcji napłynęło 1648 kuponów, z czego 32 kupony były źle wypełnione, dlatego uznano je za nieważne.
Decyzją czytelników, najpopularniejszym sportowcem ziemi opoczyńskiej w 2012 roku został Grzegorz Kiljanek ? kajakarz górski LKK Drzewica. "Mały" ma za sobą bardzo udany i niestety ostatni sezon. Dzięki wielkiej determinacji, wysokiej formie i odporności psychicznej wywalczył upragniony awans na Igrzyska Olimpijskie. W Londynie zajął dziewiąte miejsce w C?1, a do finału zabrakło mu zaledwie 0,66 s. Podczas regat we francuskim Pau odniósł swój największy sukces w Pucharze Świata, zajmując drugie miejsce. W Mistrzostwach Europy Seniorów był piętnasty. Zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w C?1 i srebrny w drużynie C?1x3. Zwyciężał w wielu zawodach na arenie krajowej. Po sezonie podjął ostateczną decyzję, że kończy profesjonalną karierę sportową.
Plebiscytowe zwycięstwo to ukoronowanie kariery Kiljanka. Grzesiek był stałym bywalcem naszych uroczystości. Do czołowej dziesiątki trafiał osiem razy, trzy razy zostawał laureatem pierwszego miejsca. Teraz rozpoczyna nowy etap w swoim życiu.
Na najpopularniejszego trenera wybrano Zbigniewa Podsiębierskiego, znanego szkoleniowca piłki nożnej. Prowadzona przez niego drużyna KS Paradyż dominuje w łódzkiej IV lidze. Po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce i ma bardzo duże szanse na awans do III ligi.
Wyniki XVI plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i trenera ziemi opoczyńskiej w 2012 roku

SPORTOWCY
1. Grzegorz Kiljanek ? kajakarstwo górskie, LKK Drzewica ? 1862 pkt
2. Mariusz Koćmin ? piłka nożna, KS Paradyż ? 1742 pkt
3. Marceli Bogusławski ? kolarstwo, LKK LUKS Sławno ? 1671 pkt
4. Marcin Mirecki ? piłka nożna, KS Paradyż ? 1631 pkt
5. Maria Ziółkowska ? kolarstwo, LKK LUKS Sławno ? 1542 pkt
6. Sławomir Kuc ? lekkoatletyka, MLKS Pegaz Opoczno ? 1529 pkt
7. Paweł Smolarski ? kajakarstwo górskie, LKK Drzewica ? 1511 pkt
8. Marta Turoboś ? kolarstwo LKK LUKS Sławno ? 1482 pkt
9. Jerzy Strzelecki ? szachy ? LKS Opocznianka ? 1453 pkt
10. Grzegorz Brzeski ? piłka nożna ? Opoka Opoczno/Olimpia Wola Załężna ? 1420 pkt
* * *
11. Łukasz Pierzyński ? piłka nożna, KS Paradyż ? 1291 pkt
12. Szymon Białas ? kolarstwo, LKK LUKS Sławno ? 1178 pkt
13. Bartosz Dębowski ? kajakarstwo górskie, LKK Drzewica ? 1121 pkt
14. Krzysztof Goleń ? piłka nożna, KS Paradyż ? 1018 pkt
15. Jacek Wojtarek ? biegi długodystansowe, Agrobar Sitowa ? 623 pkt
16. Tomasz Budziński ? kolarstwo, LKK LUKS Sławno ? 621 pkt
17. Wojciech Klata ? Krzysztof Zych ? kajakarstwo górskie, LKK Drzewica 511 pkt
18. Maksymilian Jędrzejczyk ? kolarstwo, LKK LUKS Sławno ? 442 pkt
19. Izabela Zdonek ? piłka nożna, LKS Ceramika Opoczno ? 418 pkt
20. Emilia Jędrzejczyk ? kolarstwo, LKK LUKS Sławno ? 351 pkt
21. Dorota Gadomska ? kręglarstwo, TKKF Ceemka Idzikowice ? 312 pkt
22. Bartosz Łęgosz ? kajakarstwo górskie, LKK Drzewica ? 251 pkt
23. Jarosław Klata ? kajakarstwo górskie, LKK Drzewica ? 195 pkt.
24. Marcin Budziński ? kolarstwo, LKK LUKS Sławno ? 153 pkt
25. Przemysław Nowak ? kajakarstwo górskie, LKK Drzewica ? 135 pkt
26. Adam Gąsiorowski ? kajakarstwo górskie, LKK Drzewica ? 122 pkt
27. Łukasz Rak ? piłka nożna, KS Poświętne ? 117 pkt

TRENERZY
1. Zbigniew Podsiębierski ? piłka nożna, KS Paradyż ? 462 pkt
2. Włodzimierz Dębowski ? kajakarstwo górskie, LKK Drzewica ? 329 pkt
3. Przemysław Gierczak ? kolarstwo, LKK LUKS Sławno ? 318 pkt
* * *
4. Rafał Marszałek ? lekkoatletyka, UMLKS Pegaz Opoczno ? 263 pkt
5. Tomasz Wiktorowicz ? piłka nożna, Gerlach Drzewica ? 157 pkt
6. Piotr Nasulewicz ? piłka nożna, LKS Ceramika Opoczno ? 87 pkt

Dziesięcioro najpopularniejszych sportowców otrzymało nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy, trójka trenerów wyróżnienia i dyplomy, natomiast wszyscy kwiaty.
Ogłoszenie wyników nie było jedyną ceremonią dnia. Po laureatach plebiscytu w roli głównej wystąpili członkowie piłkarskiej drużyny TOP/LUKS Sławno, którzy zdominowali rozgrywki Opoczyńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej im. Jana Zakrzewskiego sezonu 2012/2013. Wywalczyli mistrzostwo I ligi oraz Puchar Ligi. Nasi piłkarze to: Mariusz Koćmin, Marcin Mirecki, Robert Knap, Damian Sapieja, Łukasz Tąder, Jarosław Tąder, Bartłomiej Matyja, Łukasz Pierzyński i Łukasz Berc. Opiekunowie Zbigniew Gierczak i Paweł Knap.
Z okazji do uhonorowania osób wspierających rozwój piłki nożnej skorzystał prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim, Stanisław Sipa. O dekoracji piszemy na stronie sportowej.
Już na zakończenie patron naszej inicjatywy, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego zadeklarował pomoc przy organizacji kolejnych edycji plebiscytu. Po pamiątkowej fotografii przyszedł czas na lampkę szamana za sukcesy sportowe w 2013 roku i smaczny poczęstunek.
Zwycięzcy plebiscytu, Grzegorzowi Kiljankowi gratuluje przewodniczący Sejmiku Województwa łódzkiego, Marek MazurNajpopularniejszy trener, Zbigniew Podsiębierski odbiera statuetkę z rąk posłanki Elżbiety RadziszewskiejWyróżnieni trenerzy ? od lewej Przemysław Gierczak, Grzegorz Kiljanek w zastępstwie Włodzimierza Dębowskiego i Zbigniew PodsiębierskiSportowcy, organizatorzy i sponsorzy XVI plebiscytu


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (819) z dnia 22 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »