tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Najlepsi matematycy

 
W piątek, 15 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego podsumowano piątą edycję Powiatowego Konkursu Matematycznego, pod hasłem "Rusz głową"

Konkurs powstał z inicjatywy Zarządu Powiatowego TPD, a nad stroną merytoryczną konkursu czuwał zespół nauczycieli matematyki z ZSP nr 1.
Tradycyjnie przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy odbył się w szkołach 23 stycznia. Przystąpili do niego uczniowie z trzynastu gimnazjów całego powiatu. Test matematyczny i zadania otwarte rozwiązywało 157 uczniów. Na tym etapie szkolne komisje konkursowe wytypowały laureatów. Najlepszy wynik etapu szkolnego to 23 punkty na 23 możliwych. Taki maksymalny wynik uzyskało sześcioro uczniów.
Drugi etap przeprowadzono w środę, 6 lutego w ZSP nr 1. W finale udział wzięło 29 uczniów z trzynastu gimnazjów. Uczestnicy w czasie 60 minut mieli do rozwiązania test składający się z czterech zadań zamkniętych i czterech zadań otwartych. Uczniowie mogli korzystać z zestawu wzorów matematycznych oraz prostego kalkulatora. Za rozwiązanie wszystkich zadań finaliści mogli uzyskać 15 punktów.
W tym roku poziom zawodników był bardzo wyrównany, o czym świadczą aż cztery pierwsze miejsca ex aequo. Najlepszymi matematykami spośród uczniów gimnazjów z naszego powiatu zostali: Marcin Kuchenbecker i Sławomir Kwiatkowski, reprezentujący Gimnazjum w Drzewicy, a także Artur Pilazy z Gimnazjum w Mniszkowie i Paweł Aleksandrowicz z Gimnazjum w Żarnowie. Drugie miejsce zajęli, również ex aequo, Kinga Klemińska z ZSS nr 1 i Maciej Madej z ZSS nr 3. Komisja konkursowa przyznała sześć wyróżnień. Otrzymali je: Mikołaj Nowakowski z Gimnazjum w Prymusowej Woli, Natalia Domagała i Piotr Wójcik z Gimnazjum w Drzewicy, Beata Sapieja i Justyna Zawada z Gimnazjum w Szadkowicach oraz Kamil Pacan z Prywatnego Gimnazjum. Siedemnastu zawodnikom organizatorzy wręczyli dyplomy za udział w finale.
Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody rzeczowe. Słowa podziękowania organizatorzy skierowali również do opiekunów, którzy przygotowali młodzież do udziału w konkursie.
Laureatom gratulujemy.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (819) z dnia 22 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »