tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Jaka stopa bezrobocia

 

Stopa bezrobocia rejestrowanego spadła w sierpniu do 13%. To szósty z rzędu miesiąc spadku bezrobocia. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się w tym czasie o 252 tys. osób. W urzędach pracy na koniec sierpnia zarejestrowanych było 2.085 tys. osób. W porównaniu do lipca ich liczba zmniejszyła się o 8,4 tys. W tym czasie stopa bezrobocia obniżyła się z 13,1 do 13%. Rok wcześniej bezrobocie w lipcu i sierpniu utrzymywało się na tym samym poziomie.
Liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych zmniejszyła się w jedenastu województwach. Największy spadek miał miejsce w województwie łódzkim (o 1,9 tys. osób), dolnośląskim (o 1,2 tys. osób) oraz zachodniopomorskim i lubelskim (po 1 tys. osób). Niewielki wzrost odnotowano w pięciu województwach – m.in. mazowieckim i świętokrzyskim. Najniższa stopa bezrobocia wystąpiła w województwie wielkopolskim – 9,5%, najwyższa w warmińsko–mazurskim – 20,2%.
Pracodawcy zgłosili w sierpniu do urzędów pracy 74,4 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To o 10 tys. – czyli 16% – więcej niż w lipcu tego roku i o 4,2 tys. więcej niż w sierpniu zeszłego roku. Liczba wakatów rośnie nieprzerwanie od czterech miesięcy. Wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej w sierpniu przybyło w dziesięciu województwach. Największy wzrost miał miejsce w województwie opolskim, gdzie liczba ofert zwiększyła się o 6 tys., czyli o 26%. Liczba zgłoszonych ofert pracy spadła w sześciu województwach, m.in. w pomorskim i śląskim.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (844) z dnia 13 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »