tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Integracja za euro

 
Biblioteka kończy realizację projektu unijnego

Blisko 50 mieszkańców gminy Opoczno w wieku od 45 do 64 lat, nieaktywnych zawodowo, uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach z informatyki, języka angielskiego i zajęciach sportowych. Zorganizowano je w ramach projektu dofinansowanego z funduszy unijnych.
Projekt pod nazwą „Integracja osób w wieku niemobilnym” został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach działania „Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego wartość całkowita wyniosła blisko 50 tys. zł (z czego około 7,5 tys. zł stanowiły środki krajowe). Środki pozyskała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna.
Projekt, którego realizację zaplanowano na okres od 1 lutego do 31 lipca tego roku, był skierowany do mieszkańców gminy Opoczno w wieku aktywności zawodowej – od 45 do 64 lat – które nie pracują. Miał na celu przeciwdziałanie marginalizacji i izolacji osób w wieku niemobilnym poprzez ich aktywizację i integrację. W jego ramach od 15 lutego do końca czerwca 48 osób (w tym również słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku) uczestniczyło w organizowanych w ZSS nr 2 zajęciach z informatyki (dla początkujących i dla zaawansowanych), z języka angielskiego (dla początkujących) oraz w zajęciach sportowych. Uczestnicy projektu wzięli też udział w dwudniowej wycieczce integracyjnej.
Uroczyste podsumowanie projektu odbędzie się w piątek, 2 lipca w MDK (o godz. 16.00).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »