tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Sportowe święto

 

W środę, 23 czerwca w Szadkowicach (gm. Sławno) odbyło się uroczyste oddanie do użytku kompleksu sportowego orlik.
Budowę obiektu rozpoczęto w lipcu ubiegłego roku, a wykonawcą była kielecka firma Creative Future. Początkowo planowano, że uda się zakończyć prace w listopadzie. Niestety pogoda spłatała psikusa i po bardzo długiej zimie i wyjątkowo mokrej wiośnie dopiero teraz udało się zakończyć roboty.
Z budżetu państwa gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 333.000 zł, z budżetu województwa łódzkiego kolejne 333.334 zł. Urząd Gminy w Sławnie wyasygnował na tę inwestycję 853.666 zł.
Uroczystość otwarcie zgromadziło jak zwykle tłumy – przyszli mieszkańcy gminy, sportowcy zrzeszeni w licznych klubach sportowych, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Były panie z kół KGW i druhowie z OSP. Czyli wszyscy, którzy będą w przyszłości korzystać z obiektu, który co prawda wybudowany został w sąsiedztwie gimnazjum w Szadkowicach, ale ma służyć wszystkim mieszkańcom o czym zapewniał w dniu otwarcia wójt gminy Tadeusz Wojciechowski.
Nie zabrakło przedstawicieli samorządu wojewódzkiego – obecni byli m.in. wicemarszałek Dariusz Klimczak, przewodniczący sejmiku woj. łódzkiego Marek Mazur oraz wicedyrektor departamentu sportu UM Hieronim Hubar. Byli też samorządowcy gminni, pracownicy urzędu.
Dla wszystkich zgromadzonych przygotowany został program artystyczny w wykonaniu młodzieżowej orkiestry dętej i zespołu „Kuniczanka”. Po okolicznościowych przemówieniach w niebo odfrunęły kolorowe balony, w pięciu barwach olimpijskich i rozegrano pierwsze, na tym obiekcie, mecze siatkówki i piłki nożnej.
Jak zapowiedział wójt, obiekt już wkrótce będzie monitorowany. Zatrudnieni zostaną instruktorzy, którzy pomogą (w razie potrzeby) początkującym sportowcom. A sam orlik z pewnością przyciągnie już wkrótce nowe rzesze sportowców, bo spełnia wszystkie wymogi. Mogą tu być rozgrywane nawet mecze międzynarodowe.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »