tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Ciekawostki

 Horoskop dla parlamentu

 
?Urodzony? 9 października

Astrologia to nie tylko przepowiadanie przyszłości, czy też układanie horoskopów. Przy założeniu, że istnieje korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi, potrafi ona na podstawie położenia ciał niebieskich przewidzieć sytuacje, które mogą odcisnąć się zarówno na naszym życiu jak i całego otaczającego nas świata. Wśród wielu dziedzin astrologii takie uwarunkowania określają astrologia wydarzeniowa i tzw. astrologia mundalna, inaczej zwana polityczną, które zajmują się horoskopami państw, polityków i ważnych wydarzeń w życiu społecznym, w tym również organizacji, korporacji, instytucji finansowych, czy nawet walut.
Astrologia mundalna wypracowała szereg metod, które mniej lub bardziej precyzyjnie pozwalają np. rozstrzygnąć to, kto wygra wybory. Ponieważ w czasie kampanii przedwyborczej bez przerwy byliśmy bombardowani sondażami na ten temat, a i tak ostateczny werdykt wydamy w najbliższą niedzielę przy urnach, darujmy sobie gdybanie i wróżenie z fusów, natomiast spróbujmy określić charakter wybieranych w tym roku gremiów na podstawie horoskopów urodzeniowych.
Traktując dzień rozstrzygnięcia wyborów jako ?dzień narodzin? nowej władzy, jak zwykle na naszych łamach najpierw sięgamy do wydanych ponad 70 lat temu ?Horoskopów na każdy dzień roku? Jana Starży?Dzierżbickiego (1883?1939), artysty malarza, astrologa i wieloletniego (od 1907 roku) prezesa Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Jak dotychczas horoskopy te w lwiej części sprawdzały się, zarówno dla osób jak i wybieranych władz. Oto ? z zachowaniem pisowni i podkreśleń oryginału ? prawdopodobny charakter nowego parlamentu:

Kto urodził się dnia 9 października
Przedsiębierze podróże dalekie.
Usposobiony jest przedsiębiorczo, a jednocześnie dość opozycyjnie, a nawet buntowniczo, gdyż nie znosi ograniczeń. Energiczny, aktywny ? posiada w sobie dużo potęgi ukrytej.
Odważny, a jednocześnie ostrożny ? lubi przygody i dalekie podróże, przy czym okazuje skłonności do odwiedzania krajów południowych.
Jego inteligencja jest niezwykła, umysł zaś czujny, ostry, oryginalny i bardzo aktywny ? którego baczności nic nie ujdzie ? zapewnia mu powodzenie życiowe, a nieraz może nawet przynieść wyróżnienia lub odznaczenia.
Dzięki swym doskonałym zdolnościom umysłowym ? uczy się szybko i dobrze. Chętnie wytwarza sobie własne zdanie o każdej rzeczy, ale prędko je zmienić potrafi. Jednakże w swych zasadniczych celach życiowych, a również i w ideałach, do których dąży ? okazuje dużo stałości.
Umie używać życia i wykorzystywać jego rozkosze. W jego życiu wpływ matki wyraża się dość silnie.

Zawód
Dzięki swym zdolnościom może z powodzeniem zajmować się sztuką bądź nauką i zawsze potrafi osiągnąć w tych dziedzinach rezultaty dodatnie.
Trzeba dodać, że charakter mężczyzny dziś urodzonego jest inny, aniżeli kobiety. Wartość mężczyzny polega na zdolności koncentrowania się na wykonywanej pracy, zręczności zastosowań praktycznych i zdolności do wysiłków wytrwałych. Działa on jednakże okresami ? po periodzie intensywnej działalności następuje okres bierności, podczas którego nie przejawia w życiu i nie stosuje praktycznie żadnej ze swych zdolności, chociażby życie go nawet do tego zmuszało. Czuje się najzupełniej zadowolony siedząc w miękkim fotelu i paląc papierosa. Gdy jednak odpocznie, tak długo, jak mu było potrzeba ? zabiera się natychmiast do roboty i przejawia taka samą nieposkromioną energię, jak poprzednio.

Wady
Jest zbyt wrażliwy, nieraz nawet mediumiczny. Łatwo traci głowę i wówczas podlega wpływom innych ludzi.
Niezawsze lubi porządek ? nieraz odkłada różne sprawy i zapomina o nich.
Czego się strzec winien? Niechaj unika wojskowości, jako zawodu. Chociaż może w tym kierunku okazywać wielkie zamiłowanie ? nie będzie mu się wiodło w wojsku i nie osiągnie w nim zaszczytów ? co najwyżej może się narazić na fizyczne niebezpieczeństwo.
Potwierdzają to inne horoskopy, według których urodzeni w październiku mają dobrą głowę do robienia interesów, uzyskują pomyślne rezultaty w prowadzonym przez nich handlu czy interesie. Są staranni, przewidujący i umieją sobie radzić w każdej sytuacji. Są też otwarci na propozycje i rady ludzi bardziej doświadczonych od siebie. Uwielbiają dyskusje w doborowym towarzystwie. Mają wysoko rozwiniętą inteligencję i często zaskakują otoczenie oryginalnością swoich myśli. Do celu dążą zdecydowanie, czasami po trupach. Za bardzo ulegają wpływom innych. W poglądach, jak i w życiu uczuciowym bywają stali.
W dniu wyborów Słońce będzie znajdować się w znaku Wagi, który jest pod patronatem Wenus. Przypominamy, że według europejskiej astrologii także rok 2011 jest pod opieką tej planety. Działając konstruktywnie Wenus wzmaga zdolność do współpracy, pogodę ducha, uczuciowość, uprzejmość, zalety towarzyskie i koleżeństwo, łagodność i takt, dobry gust i poczucie piękna, wrażliwość na sztukę, urok osobisty i zdolność do silnych uczuć, przede wszystkim miłości. Natomiast, kiedy układy gwiezdne są niekorzystne, Wenus eksponuje takie negatywne cechy jak: lenistwo, niemoralność, niechlujstwo, brak taktu, nieśmiałość, przewrażliwienie, próżność, sentymentalizm i powierzchowność, a także ? wulgaryzm.
9 października bieżącego roku Wenus wkroczy do znaku Skorpiona. Wenus w znaku Skorpiona sprzyja zyskom i namiętnym romansom. Urodzonych w takim układzie cechuje przede wszystkim silna namiętność i skłonności marzycielskie, które w konfrontacji z realiami wywołują gniew i rozczarowanie. Są to osoby emocjonalne, bardzo wrażliwe i bardzo, intensywne. Wszystkie ich uczucia są bardzo intensywne, czy chodzi im o drugiego człowieka, czy też o pieniądze, pracę lub pasję życiową. Wręcz wybuchowo naładowani są namiętnością. Ludzie z Wenus w Skorpionie, jeśli coś robią ? czynią to na 200 procent, z pasją i poświęceniem. Nie znoszą malkontentów i minimalistów.
Zbyt pięknie to brzmi, by wierzyć, że suma tych pozytywnych cech zmaterializuje się w czasie najbliższych kadencji ? VII Sejmu RP i VIII Senatu RP. Dlatego ? jak zwykle ? prosimy traktować powyższe charakterystyki z przymrużeniem oka i pamiętać, że nie są to horoskopy dla konkretnych osób, ale dla piastowanych przez nie funkcji z wyboru. Na sprawdzenie prawdziwości tego, co teraz rokują im gwiazdy, mamy całe cztery lata kadencji.
Chyba że już w niedalekiej przyszłości doczekamy się przedterminowych wyborów do parlamentu?
Opr.: erg


erg   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (743) z dnia 7 Października 2011r.
W dziale Ciekawostki dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »