tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdrowie

 Gdzie wykonać test?

 
Opoczyński Sanepid informuje


Według danych Krajowego Centrum ds. AIDS, Agendy Ministra Zdrowia epidemia HIV/AIDS przybiera charakter uogólniony, co oznacza, że nie ogranicza się tylko do populacji szczególnie podatnych na ryzyko zakażenia HIV, ale dotyka ogółu młodych dorosłych. Zasadniczą rolę w zapobieganiu eskalacji tego zjawiska odgrywają punkty konsultacyjno?doradcze.
Opoczyński sanepid, informuje, że na terenie naszego powiatu nie ma takich punktów, w których można wykonać bezpłatnie i anonimowo test na obecność wirusa HIV oraz uzyskać porady przed testem i po jego wykonaniu.
Pacjenci zainteresowani wykonaniem takiego testu mogą wykonać go w laboratoriach za okazaniem skierowania od lekarza bądź prywatnie. Jedynym punktem w województwie łódzkim, gdzie test można wykonać anonimowo i bezpłatnie, jest punkt konsultacyjno?diagnostyczny przy Poradni Nabytych Zaburzeń Odporności w Łodzi przy ul. Kniaziewicza 1/5.
Rejestrację danych liczbowych dotyczących pacjentów zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS prowadzi Wojewódzka Stacja Sanitarno?Epidemiologiczna w Łodzi. Na stronie internetowej www.pis.lodz.pl w zakładce ?Ocena stanu sanitarnego województwa łódzkiego? zamieszczone są najnowsze dane.
W ubiegłym roku na terenie powiatu opoczyńskiego nie zanotowano nowo wykrytych przypadków zakażeń HIV. Zanotowano natomiast jeden przypadek zachorowania na AIDS.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (719) z dnia 22 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »