tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Fitness – lek na wagary

 
Maraton Fitness – Opoczno 2011 w ZSS nr 1Maraton połączył pokolenia


W poniedziałek, 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny, który od lat wśród uczniów kojarzy się z nieoficjalnym Dniem Wagarowicza. Nie lada mistrzostwem pedagogicznym jest zorganizowanie tego dnia alternatywy dla popularnych wagarów i przekonanie młodzieży, że ten dzień spędzony w szkole może być bardziej wartościowy a niżeli włóczenie się po mieście.
Z takiego założenia wyszli organizatorzy Maratonu Fitness – Opoczno 2011, który po raz kolejny odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych nr 1. Maraton zgromadził na starcie 350 uczestników ze szkół powiatu a nawet regionu łódzkiego. Udział wzięły reprezentacje: Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespołu Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym, Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego oraz gimnazjów z Rozprzy, Bukowca Opoczyńskiego, Białaczowa, Szadkowic, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1.
Uroczystego otwarcia maratonu dokonał dyrektor ZSS nr 1 Zbigniew Sobolewski, a sportowe przesłanie wygłosił burmistrz Jan Wieruszewski życząc wszystkim wytrwałości i sportowej walki o cenne nagrody, których pula sięgnęła tym razem 8,5 tys. zł. Tak duża wysokość gratyfikacji była możliwa głównie dzięki sponsorom, którzy oprócz wsparcia finansowego dali młodzieży znakomity przykład czynnie uczestnicząc w kilkuminutowej rozgrzewce poprowadzonej przez pomysłodawczynię maratonu, instruktorkę Wiesławę Wolską, na co dzień pracującą jako nauczycielka wf. w ZSS nr 1.
A potem liczyła się już tylko kondycja maratończyków znakomicie odwzorowujących układy typu aeroboks, hi–lo czy step. Oglądając maraton na żywo aż chciało się zaśpiewać za Reni Jusis „Wszyscy razem w jednym tempie”. Niebywałą atrakcją dla uczestników okazała się joga profesjonalnie poprowadzona przez instruktorkę Barbarę Węglińską i nagrodzona burzą oklasków ze strony młodzieży.
Po dwuipółgodzinnych fitnessowych zmaganiach jury zakwalifikowało do ścisłego finału 11 osób ze szkół gimnazjalnych i tyleż samo ze szkół ponadgimnazjalnych. Pikanterii w finałowej walce o zwycięstwo dodawał układ „na stepie”, gdzie nie było już miejsca na jakąkolwiek pomyłkę.
Ostatecznie championat maratonu w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Monika Dorocińska z ZSS nr 1 a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Agata Wiśniewska z SLO. Oprócz zwyciężczyń jury przyznało po 10 równorzędnych wyróżnień w każdej kategorii. Otrzymali je: Edyta Mastalerek, Joanna Jędrzejczyk, Aleksandra Cieślik, Maja Niedzielska, Justyna Kuleta, Jagoda Kucharska, Karolina Kwapisz z Gimnazjum nr 1, Natalia Karasińska, Karolina Gubiec, Aneta Maruszewska z Gimnazjum nr 2, Kaja Kowalska, Katarzyna Reszelewska, Kinga Taraśkiewicz, Magdalena Kozłowska, Natalia Bińkowska, Paula Jaciubek, Aleksandra Szczygłowska, Krzysztof Nguyen–Dingh z SLO, Agnieszka Mąka, Martyna Majchrzak z ZSO.
W oczekiwaniu na wręczenie nagród imprezę uatrakcyjniła grupa gimnastyczna przygotowana pod kierunkiem Danuty Karasińskiej oraz grupa taneczna Impuls pod kierunkiem Wiesławy Wolskiej. Natomiast kulminacyjnym momentem maratonu, na który wszyscy czekali z dreszczykiem emocji, była wielka loteria nagród rzeczowych przygotowana przez organizatorów przy dużym wsparciu lokalnych sponsorów. Warto wspomnieć w tym miejscu, że można było wygrać np. odtwarzacze mp4, wysokiej klasy akcesoria komputerowe, talony o wartości 100 złotych do realizacji w sklepach odzieżowych, zestawy markowych kosmetyków, zaproszenia na zabiegi kosmetyczne i szereg innych cennych nagród.
– Z każdą edycją maratonu rośnie pula nagród, które nie ukrywam działają niczym magnes na młodzież. Ale mnie osobiście cieszy bardzo fakt i jest to najbardziej cenne w całej organizacji imprezy, że młodzi ludzie akceptują taką alternatywę dla Dnia Wagarowicza i wolą się dobrze zmęczyć, startując w maratonie a niżeli szukać innych niekoniecznie fajnych zajęć – mówi Wiesława Wolska, główna organizatorka maratonu. – Kończąc pragnę tylko powiedzieć, że jeżeli zdrowie i możliwości pozwolą to spotkamy się z pewnością jeszcze na wielu podobnych lub jeszcze lepszych imprezach.
Nad sprawnym przebiegiem maratonu czuwali: Anna Katan, Monika Guzik, Danuta Karasińska, Halina Sosnowska, Agnieszka Sarwa, Artur Wojtal, Andrzej Mazur i Paweł Guzik.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »