tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Uczyli samoobrony

 
Płeć piękna, ale nie słaba

W czwartek, 10 marca w Zespole Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym odbyła się lekcja pokazowa samoobrony z elementami krav maga. W zajęciach uczestniczyły uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II i ZSR.
Celem zajęć było zapoznanie dziewcząt z zasadami zachowania się w sytuacjach zagrożenia ze strony agresora oraz z technikami obrony. Duże znaczenie w przypadku napaści na młodą kobietę ma sposób w jaki podejmie próbę samoobrony – do tych elementów instruktor przykładał szczególną uwagę.
Cykl kursów samoobrony dla kobiet ma służyć poprawie bezpieczeństwa jak też ma uświadomić potencjalnej ofierze że nie jest skazana na łaskę agresora i może pomóc sobie sama. Dziewczęta zostały zapoznane z technikami i zasadami samoobrony. Skuteczność ich zachowania w przypadku zagrożenia będzie zależała jednak od tego czy będą ćwiczyć poznane elementy samodzielnie. Wyrażamy jednak nadzieję, że nigdy w życiu nie będą zmuszone z tego korzystać.
Zajęcia prowadził instruktor krav maga Piotr Nasulewicz. Szkolenie było zorganizowane w ramach cyklu „Płęć piękna, ale nie słaba” organizowanych z okazji Dnia Kobiet przez stowarzyszenie sportowe Opoczno Sport Team.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »