tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Drzewicka wystawa dla opocznian

 

Wystawa pokonkursowa pn. "Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej" była już prezentowana w Łódzkim Domu Kultury oraz Ośrodku Kultury Gminy i Miasta w Drzewicy. Teraz przyszedł czas na opoczyński MDK.
Kilkadziesiąt prac plastycznych prezentujących Drzewicę na przestrzeni wieków można oglądać w holu MDK od 13 września. Uroczysty wernisaż wystawy zaplanowano na piątek, 27 września. Oficjalne otwarcie o godz. 17.30. Organizatorzy zapraszają opocznian zafascynowanych historycznym dziedzictwem naszych małych ojczyzn.
Przypomnijmy, że konkurs odbył się w ramach projektu dofinansowanego przez ŁDK. Miał duży wpływ na podniesienie aktywności społeczności lokalnej. Osoby związane z naszym regionem chętnie i bezinteresownie udostępniały pamiątki rodzinne ? dokumenty, stare zdjęcia. Dzięki tym działaniom udało nam się zgromadzić bogaty zbiór obrazujący przemiany miejscowości na przestrzeni wieków. Projekt przyczynił się do budowania tożsamości lokalnej i zwiększenia historycznej świadomości młodego pokolenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (845) z dnia 20 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »