tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Drzewica znowu na podium

 
Trzeci z rzędu sukces w konkursie „Eko–Lider”

W poniedziałek, 20 września w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się gala podsumowująca czwartą edycję wojewódzkiego konkursu Eko–Lider. Misją konkursu jest popularyzacja osiągnięć samorządów w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego oraz motywowanie do podejmowania nowych wyzwań i zdobywania umiejętności w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej.
W tym roku do konkursu przystąpiło 25 gmin i miast – ze względu na powódź mniej niż w latach poprzednich. Zadania konkursowe obejmowały ankietę ekologiczną, turniej szkół gimnazjalnych z dwudziestu najlepszych samorządów oraz filmową prezentację osiągnięć finalistów w dziedzinie ekologii. Programy prezentowane były na antenie TVP Łódź.
Podczas poniedziałkowej uroczystości nagrodzono najlepsze samorządy z Łódzkiego, które na swoim terenie prowadzą inwestycje, edukację, akcje i przedsięwzięcia proekologiczne, warte pokazania szerszej publiczności. W gronie laureatów po raz kolejny znalazła się gmina i miasto Drzewica, która zajęła drugie miejsce ex aequo z Kutnem. Zwycięstwo przyznano Radomsku. Trzecia lokata przypadła w udziale gminie i miastu Sieradz oraz gminie Kleszczów. Wyróżnienia otrzymały Aleksandrów, Parzęczew i Skierniewice.
Dla Drzewicy jest to trzeci z rzędu sukces w konkursie Eko–Lider. W 2008 roku zajęła miejsce trzecie, a przed rokiem – podobnie jak teraz – była druga. Statuetkę „Eko–Lidera 2010” za drugie miejsce z rąk prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Andrzeja Budzyńskiego odebrał burmistrz Janusz Reszelewski. Gratulujemy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (689) z dnia 23 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »