tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Czytali dzieciom

 
W oddziale dla dzieci opoczyńskiej MBP właśnie zakończył się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

Od wtorku 3 czerwca do piątku 6 czerwca, bibliotekę odwiedziło około 130 dzieci z klas 0?III z ZSS nr 2, by wysłuchać klasyki literatury dziecięcej w interpretacji zaproszonych przez organizatorki: Marię Wijatę i Iwonę Chróstowską, gości. Zaproszenia do udziału w tegorocznej akcji przyjęli Mateusz Sarleja z Nadleśnictwa Opoczno, Piotr Laskowski z KPP, ks. Przemysław Wójcik z parafii pw. św. Bartłomieja w Opocznie oraz Jarosław Jurowski z OSP, a także radny gminy Opoczno. My odwiedziliśmy placówkę właśnie w piątek, 6 czerwca, kiedy to pan Jarosław czytał dzieciom książkę Czesława Janczarskiego zatytułowaną "Jak Wojtek został strażakiem". Spotkanie było także doskonałą okazją, by uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat pracy strażaka. Gość opowiedział o najciekawszych akcjach a także, o tym jak można zostać strażakiem ochotnikiem.
Oprócz głośnego czytania uczestniczące w akcji dzieci miały okazję porozmawiać ze wszystkimi gośćmi, zapytać o ciekawostki związane z wykonywaną przez nich pracą oraz obejrzeć dostępne w bibliotece książki związane z zawodami przez nich reprezentowanymi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (883) z dnia 13 Czerwca 2014r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »