tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Tydzień czytania w Kraśnicy

 Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.
(Julian Tuwim)

Szkoła Podstawowa w Kraśnicy 2?6 czerwca wzięła udział w programie "Cała Polska czyta dzieciom", w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie ? mądra rzecz"! W ramach tej akcji z udziałem zaproszonych gości odbył się "Tydzień czytania".
W poniedziałek, 2 czerwca w szkole gościła Bożena Fura, instruktorka świetlicy Domu Ludowego w Kraśnicy, we wtorek szkołę odwiedził ks. Jacek Bajon, proboszcz parafii Kraśnica oraz Zofia Konecka ? dyrektorka MBP w Opocznie, w czwartek gościła Zofia Warczyńska ? przewodnicząca KGW, dzieciom czytała również Alicja Ziółkowska ? dyrektorka SP w Kraśnicy.
Przybyli goście czytali wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Janiny Porazińskiej oraz "Legendy polskie".
Nauczycielka przygotowująca cykl spotkań z książką, Elżbieta Fiderek wzięła pod uwagę fakt, że codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokajającą wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspierającą jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Czytanie jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.
Tydzień Czytania na długo pozostanie w pamięci dzieci, nauczycieli i wszystkich przybyłych gości. Były to bardzo sympatyczne spotkania dające obraz rozwoju dziecka i reakcji na czytanie przez inne osoby. Czytanie dziecku to najlepsza i najtańsza inwestycja w jego przyszłość!


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (883) z dnia 13 Czerwca 2014r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »