tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Biblioteka zachęca

 
Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie rozważa możliwość przystąpienia do Konsorcjum Bibliotek Publicznych IBUK LIBRA

IBUK LIBRA to przede wszystkim całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca. Czytelnia ta oferuje tysiące tytułów, największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych. Umożliwia szybki podgląd pełnych tekstów oraz zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN. Zaletą tej formy czytania książek jest elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy oraz możliwość czytania na urządzeniach mobilnych.
Jest to specjalna usługa przeznaczona dla bibliotek publicznych, firm i instytucji edukacyjnych umożliwiająca uzyskanie grupowych dostępów do wybranych zasobów IBUK. Z usługi korzystają obecnie przede wszystkim biblioteki i czytelnie akademickie. Współpracę z platformą IBUK Libra nawiązało już ponad 150 bibliotek publicznych i pedagogicznych oraz 100 bibliotek uczelnianych na terenie całej Polski
W związku z zamiarem przystąpienia opoczyńskiej biblioteki do konsorcjum pracownicy placówki proszą o kontakt osoby, które chciałyby skorzystać z takiej formy udostępniania księgozbioru. Państwa opinia i zainteresowanie projektem będą dla pracowników placówki cenną wskazówką przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z biblioteką, dzwoniąc pod nr tel. 44 755 25 66, 44 755 30 73, 44 755 35 50, pisząc e?mail: biblioteka?opoczno@poczta.onet.pl lub kontakt osobisty w godzinach pracy biblioteki.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (898) z dnia 26 Września 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »