tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Agrotravel

 
Od 5 do 7 kwietnia w Kielcach odbyła się V edycja Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki "Agrotravel"


W tym roku w targach wzięły udział trzy gminy z terenu powiatu opoczyńskiego.
Gminę Sławno reprezentowały panie z KGW w Kamieniu, które przygotowały tradycyjne regionalne potrawy. Stoisko przyciągało uwagę wielu zwiedzających dzięki kolorowym strojom opoczyńskim oraz zapachom staropolskiej kuchni Na stoisku można było degustować m.in.: pierogi z kapustą i mięsem oraz z kapustą i grzybami, barszcz biały z kiełbaską i jajkiem, smalec wiejski z tradycyjnym wiejskim chlebem i ogórkiem, różnego rodzaju wędliny oraz ciasta. Na targach swój dorobek zaprezentował także dziecięcy zespół folklorystyczny "Kuniczanka" ze Szkoły Podstawowej im. W. i H. Ossowskich, który bardzo podobał się publiczności o czym świadczyły długie i rzęsiste brawa.
Gminę Paradyż reprezentowały panie z KGW w Grzymałowie. Ubrane w tradycyjne stroje ludowe, zachęcały licznie zgromadzonych widzów do degustacji przygotowanych potraw, a także pokazywały przy okazji w jaki sposób można własnymi rękoma stworzyć piękny bukiet róż z bibuły.
Panie z Grzymałowa uczestniczyły w takiej imprezie po raz pierwszy, ale już można powiedzieć, że bukiety cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. ? Jesteśmy mile zaskoczone reakcją na nasze rękodzieła. Cieszymy się, że nasze potrawy smakowały ludziom, co potwierdzali osobiście mówiąc, że były pyszne. Na pewno wybierzemy się na Targi w przyszłym roku i z pewnością nasze stoisko będzie jeszcze bardziej atrakcyjne i urozmaicone ? mówiły.
Targi w Kielcach odbyły się już po raz piąty ciesząc się ogromnym zainteresowaniem wystawców z całej Polski, a także zagranicy.
Targi "Agrotravel" gromadzą co roku blisko 150 wystawców z kraju i zagranicy oraz blisko 20?tysięczną publiczność, umożliwiając niepowtarzalną okazję do spotkań w szerokim międzynarodowym gronie, do nawiązywania cennych bezpośrednich partnerskich kontaktów oraz wymiany doświadczeń pomiędzy wszystkimi uczestnikami działań.
Targom towarzyszyła międzynarodowa konferencja pn. "Infrastruktura okołoturystyczna jako element wzbogacający ofertę obszarów wiejskich", która odbyła się w Centrum Konferencyjnym i stanowiła forum dyskusyjne na temat infrastruktury sportowo?rekreacyjnej oraz zmienionej przestrzeni publicznej obszarów wiejskich, mających istotny wpływ na atrakcyjność turystyczną regionów.

O udziale Drzwicy na str. 10Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (822) z dnia 12 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »