tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Zdrowie to najcenniejszy skarb

 

Pod takim hasłem w dniach od 13 do 17 maja odbył się w Szkole Podstawowej w Brudzewicach Tydzień Promocji Zdrowia, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. Każdy dzień przebiegał pod innym hasłem. Tydzień zdrowia otwierał "Piękny uśmiech", w szkole przeprowadzone zostało badanie stomatologiczne, a następnie dzieci klas młodszych wyruszyły w "Światową podróż dr. Ząbka". Ogłoszony został konkurs plastyczny "Recepta na zdrowie". Każdy mógł wykonać pracę według własnego pomysłu, dowolną techniką. Wtorek okrzyknięto "Dniem owoców". Uczniowie przynieśli różne owoce, samodzielnie je kroili, projektowali ciekawe wzory. Cała szkoła miała prawdziwą ucztę. Środę ogłoszono "Dniem warzyw". W tym dniu było również kolorowo, pysznie i zdrowo. Uczniowie poznali właściwości odżywcze warzyw i konieczność ich spożywania. Każda klasa przygotowała jarzynowe sałatki. Zakończeniem dnia była warzywna uczta.
Kolejny dzień zachęcał wszystkich do ćwiczeń ruchowych i systematycznego uprawiania sportu. Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie z uśmiechem na twarzy przystąpili do ćwiczeń w rytm muzyki. Dzień ten miał na celu ukazanie jak ważna jest potrzeba codziennej aktywności ruchowej i jej pozytywny wpływ na samopoczucie i dobry stan zdrowia.
W ostatnim dniu tygodnia zdrowia nauczycielki Zofia Bartos i Renata Gosa przeprowadziły szkolenie udzielania pierwszej pomocy wykorzystując materiały i pomoce uzyskane w ramach programu WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować". Uczennice z klasy szóstej zaprezentowały scenkę pokazując praktycznie "Jak zachować się w nagłych przypadkach". Natomiast uczniowie na fantomach ćwiczyli pierwszą pomoc. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty. Pielęgniarka szkolna wygłosiła pogadankę dotyczącą zdrowego odżywiania, potrzeby ruchu i podstawowych zasad higieny osobistej. W tym dniu został podsumowany konkurs "Recepta na zdrowie". Efekty pracy uczniów zaprezentowane zostały na wystawie szkolnej. Zakończeniem akcji była część artystyczna w wykonaniu dzieci najmłodszych które recytowały wiersze i śpiewały piosenki o zdrowiu, a Gucio i Maja wraz ze swoimi przyjaciółmi uczyli zebranych jak żyć aby zdrowym być. To był udany i pouczający tydzień, dobra zabawa dla uczniów i nauczycieli, bo przecież zdrowie jest najcenniejszym skarbem, który posiadamy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »