tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wsparcie dla DCW

 
Rewia Sztuki Ludowej "Drzewica 2015"


W ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa kulturowego w 2015 roku. Wśród 41 podmiotów, które otrzymały dofinansowanie, znalazło się Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń".
DCW złożyło ofertę na organizację zadania pn. "Rewia Sztuki Ludowej ? Drzewica 2015". Jego szacunkowa wartość to 10 tys. zł.
Wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i merytorycznym, otrzymując 106,5 pkt. Tym samym będzie dotowany z budżetu województwa. Wsparcie wyniesie 7 tys. zł.
Dzięki pomyślnej decyzji drzewiccy wolontariusze zorganizują pierwszy przegląd dorobku kulturalnego formalnych i nieformalnych organizacji działających na terenach wiejskich gminy Drzewica. Rewia Sztuki Ludowej wzbogaci lokalną ofertę kulturalną.
Przystępując do realizacji zadania, DCW chce zwrócić uwagę na dziedzictwo kultury ludowej. Do udziału w przeglądzie zaprosi dorosłych oraz najmłodszych mieszkańców, co przyczyni się do rozwoju kulturalnego, budowania tożsamości oraz zwiększenia zainteresowania folklorem opoczyńskim. Kolejnym celem jest integracja lokalnej społeczności. W ramach projektu zaplanowano opracowanie i wydanie publikacji promującej dorobek kulturalny.
Niebawem poinformujemy o szczegółach projektu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (924) z dnia 3 Kwietnia 2015r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »