tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Wakacje w Olszowcu

 
Od 3 do 9 sierpnia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Olszowcu trwały półkolonie zorganizowane przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Inicjatyw w ramach programu „Razem możemy więcej”

W półkoloniach uczestniczyły dzieci w wieku 6–13 lat z terenu powiatu opoczyńskiego. Zostały one podzielone na kilka grup: „Leśne skrzaty”, „Drapieżne smoki”, „Klub szalonych cyrkowców”, „Słoneczka” i „Wirusy”. Każda grupa miała oczywiście swojego opiekuna i codziennie rano brała udział we wspólnym apelu. Półkoloniści mogli liczyć na trzy posiłki dziennie – śniadanie, obiad i podwieczorek.
Dla dzieciaków przygotowano mnóstwo atrakcji. Odbywały się najróżniejsze gry i zabawy ruchowe, zawody sportowe, zajęcia techniczno–plastyczne i karaoke. Zorganizowano także „wyprawę po skarb”.
Nie lada gratką było spotkanie z aktorem Bartoszem Porczykiem, znanym między innymi z serialu „Barwy szczęścia”. Dzieci zasypały pana Bartosza pytaniami, na które ten bardzo ciekawie odpowiadał. Wizyta zakończyła się dużą kolejką po autografy i wspólnym zdjęciem.
Jak przyznają opiekunki z ŚDS, uczestnicy zajęć byli bardzo kreatywni i samodzielni, a największą frajdę i radość sprawiła im „wyprawa po skarb”. Półkoloniści wzięli również udział w krajoznawczej wycieczce po ziemi tomaszowskiej. Zwiedzili Niebieskie Źródła, Skansen Rzeki Pilicy, Zalew Sulejowski w Smardzewicach oraz Polichno, gdzie zjedli pyszny obiad w zajeździe urządzonym w stylu góralskim.
Półkolonie zakończyły się grillem, wstępami artystycznymi oraz wspólną zabawą, podczas której uczestnikom wręczono nagrody rzeczowe. Z kolei dzieci na ręce prezes stowarzyszenia przekazały kwiaty i podziękowania oraz wystąpiły z apelem o zorganizowanie kolonii w przyszłym roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (684) z dnia 20 Sierpnia 2010r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »