tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tym razem umorzenie

 

Zapadl kolejny wyrok w głośnej sprawie Piotra K., który w listopadzie 2008 roku, kilkakrotnie ugodził nożem 29 letniego Piotra B., awanturującego się z jego dziadkiem a także ranił nożem matkę Piotra B., usiłującą pomóc synowi. W pierwszym procesie Sąd Okręgowy uznał Piotra K. winnym zarzucanych mu czynów i skazał go na karę czterech lat pozbawienia wolności za przekroczenie obrony koniecznej, uznając że sprawca działał z ewentualnym zamiarem pozbawienia życia Piotra B., zasądził również nawiązkę na rzecz matki Piotra B. Wyrok ten zaskarżyła Prokuratura Rejonowa, podnosząc że sprawca nie działał z zamiarem „ewentualnego” pozbawienia życia, a z zamiarem zabicia. Sąd Apelacyjny wyrok uchylił i przekazał do powtórnego rozpatrzenia przez Sąd Okręgowy.
W połowie grudnia zapadł wyrok. Tym razem Sąd Okręgowy uznał, że w sprawie zarzutu pozbawienia życia Piotr K. przekroczył granice obrony koniecznej, ale działał w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego i umorzył postępowanie, co do drugiego zarzutu, zranienia matki, Sąd z podobnych względów, dodając jeszcze przypadkowość zadanego ciosu, również umorzył postępowanie.
Wyrok został zaskarżony zarówno przez Prokuraturę Rejonową jak i oskarżycieli posiłkowych, pełnomocników rodziny Piotra B. Na rozstrzygnięcie tej sprawy trzeba więc jeszcze poczekać.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (709) z dnia 11 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »