tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 9 marca, o godz. 19.10 w Drzewicy na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Drzewickiego funkcjonariusze policji zatrzymali 25?letniego Pawła W., kierującego VW passatem. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie ujawniło obecność 2,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo Paweł W. kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Chyba teraz Temida nie będzie dla niego pobłażliwa.
* 10 marca o godz. 2.15 w Paradyżu zatrzymany został 45?letni Roman Z., kierujący VW passatem. Mężczyzna wydmuchał 1,68 promila alkoholu.
* 10 marca, o godz. 7.35 w Sobawinach (gm. Opoczno) policjanci zatrzymali 34?letniego Przemysława B., kierującego VW vento. Alkosensor wykazał podczas badania obecność 0,34 promila alkoholu.
* 11 marca, o godz. 2.00 w Sitowej (gm. Opoczno) w ręce policji wpadł 20?letni Przemysław G., kierujący fiatem punto. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 0,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 10.00 policjanci zatrzymali 45?letniego Janusza S., kierującego VW passatem. Mężczyzna był pijany ? 1,79 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 11 marca o godz. 15.35 w Unewlu (gm. Sławno) policjanci zatrzymali 51?letniego rowerzystę, Andrzeja K. Mężczyzna wydmuchał 0,53 promila alkoholu.
* Tego samego dnia o godz. 21.05 w Stawowicach (gm. Paradyż) funkcjonariusze policji zatrzymali pijanego rowerzystę, 33?letniego Jarosława J. Badanie ujawniło obecność 2,02 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Pół godziny po północy, 12 marca w Opocznie, na ul. Westerplatte zatrzymany został 22?letni Adrian K., kierujący fordem fiestą. Mężczyzna nie dość, że jechał w stanie nietrzeźwym (1,03 promila) to czynił to wbrew sądowemu zakazowi.
* 12 marca, o godz. 7.20 w Kruszewcu (gm. Opoczno) wpadł 36?letni kierowca seata cordoby, Jacek M. Badanie ujawniło obecność 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 13 marca, o godz. 6.35 w Radzicach Małych (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali VW transportera, za kierownicą którego zasiadał 35?letni Piotr C. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 0,61 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Popularne imieniny Krystyny i Bożeny to prawdopodobna przyczyna świętowania dwóch rowerzystów, których zatrzymała policja. Pierwszy z nich, 36?letni Andrzej K., został zatrzymany w Różannie o godz. 17.30. Wydmuchał 1,01 promila. Drugi, 38?letni Jacek B. zatrzymany został o godz. 18.00 w Antoniowie (gm. Żarnów). Badanie ujawniło obecność 1,81 promila alkoholu.
Straciła panowanie
7 marca, o godz. 21.00 w Kamieniu (gm. Sławno) 21?letnia mieszkanka Tomaszowa Maz. Justyna O., kierująca oplem vectrą, z nieznanych dotychczas przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, który wpadł do rowu i dachował. Kobietę przewieziono do szpitala na obserwację. Na szczęście nie ucierpiał 30?letni pasażer.

Za blisko
8 marca, o godz. 14.00 w Opocznie, na ul. Leśnej, kierujący oplem astrą 25?letni Robert A. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył hondy accord, kierowanej przez 60?latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie ustąpiła
8 marca, o godz. 18.20 w Stoczkach (gm. Mniszków) kierująca hondą accord 57?letnia Jolanta B. wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z hyundaiem, kierowanym przez 38?latka. Kobietę przetransportowano do szpitala w Piotrkowie Tryb., mężczyznę zaś do opoczyńskiej placówki. Od kobiety pobrano krew do badań.

Za szybko
10 marca, o godz. 18.05 w Opocznie, na ul. Staromiejskiej peugeot 306, kierowany przez 29?letniego Michała P., na skutek nadmiernej prędkości uderzył w słup energetyczny, a następnie w ogrodzenie posesji. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Ustalą okoliczności
W ostatnich dniach doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych. W obu przypadkach policjanci muszą ustalić wszelkie okoliczności zdarzenia, gdyż te nie są jednoznaczne. Na efekty ich prac musimy nieco poczekać, by dowiedzieć się, dlaczego doszło do tych wypadków.
Do pierwszego doszło 10 marca, o godz. 18.35 w Poświętnem, na ul. Szkolnej. Kierująca daewoo lanosem 43?letnia kobieta najechała na leżącego na jezdni 47?letniego mężczyznę. Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna leżał, ani jak długo. Poszkodowany z wielonarządowymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Tomaszowie Maz.
Drugi wypadek zdarzył się 12 marca, o godz. 14.20 w Opocznie na ul. Westerplatte. Kierujący renaultem kangoo 33?letni mężczyzna potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 17?latkę. Dziewczyna ze stłuczeniami głowy i złamanym obojczykiem została przetransportowana do szpitala.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (766) z dnia 16 Marca 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »