tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Nie żyje
Niestety, lekarzom z CZMP nie udało się utrzymać przy życiu 12?letniej dziewczynki, która 19 października niespodziewanie wyszła zza autobusu i została potrącona przez nadjeżdżający pojazd.
Piszemy o tej śmierci nie dla epatowania tragedią, lecz po to, by wszyscy rodzice wyciągnęli z tego wnioski. Z dziećmi należy rozmawiać, muszą wiedzieć, jakie niebezpieczeństwa im grożą i jak ich unikać. O tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, dziecko nie nauczy się tylko w szkole czy na policyjnej pogadance. Wychowanie jest zadaniem rodziców. Choć ? patrząc na kronikę zdarzeń drogowych ? czasami się zastanawiam, czy ci dorośli mogą kogokolwiek wychować, skoro sami wyczyniają takie głupoty?

Piją i jeżdżą!
* 27 października, o godz. 20.40 w Opocznie na ul. Partyzantów funkcjonariusze policji zatrzymali 35?letniego Krzysztofa P., kierującego w stanie nietrzeźwym audi A6. Badanie ujawniło obecność 1,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 29 października, o godz. 9.00 w Dąbrówce (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali 24?letniego Piotra W., kierującego VW passatem. Mężczyzna, mimo wczesnej pory, był kompletnie pijany. Wydmuchał 2,58 promila alkoholu.
* 30 października, o godz. 2.00 w Opocznie na ul. Staromiejskiej policjanci wykluczyli z ruchu 24?letniego Kamila P., kierującego daewoo tico. Badanie kierowcy ujawniło obecność 0,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Absolutnym brakiem wyobraźni wykazał się 37?letni Gabriel P., który 30 października, po zmroku (godz. 19.30), pijany jechał rowerem. Badanie wykazało obecność 2,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Piją i chodzą
* Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym odpowiadać będą dwaj koledzy od kieliszka: 54?letni Jan K. i 39?letni Jarosław S. Panowie świętowali Dzień Zmarłych tak intensywnie, że potem mieli problem z utrzymaniem kierunku marszu. Policjanci zatrzymali ich 1 listopada, o godz. 17.00 w Budkowie (gm. Żarnów), gdy zataczali się na drodze krajowej K?74. Pan Jan wydmuchał 2,67 promila alkoholu, jego młodszy kompan ? 3,13 promila.

Odważny inaczej
28 października, pomiędzy godz. 12.00 a 13.00 w Sławnie nieznany kierujący najprawdopodobniej oplem astrą najechał na zaparkowanego nissana primerę, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Potrąceni piesi
Zmieniły się warunki na drogach. Dzień, już choćby z racji pory roku, stał się krótszy. Dodatkowo zmiana czasu na zimowy spowodowała, że po południu mrok zapada wcześniej. A jednak niektórzy wydają się tego nie dostrzegać. Piesi i rowerzyści, w trosce o własne bezpieczeństwo, powinni zadbać o to, by byli widoczni na drodze, mieć na sobie kamizelki odblaskowe, latarki czy choćby odblaskowe gadżety, a tymczasem poruszają się po drogach ubrani w mało widoczne kurtki, na nie oświetlonych rowerach, nieprawidłową stroną jezdni lub zataczając się po wypitym alkoholu. Na skutki nie trzeba długo czekać. Co tydzień informujemy o zdarzeniach drogowych z ich udziałem.
* 28 października, o godz. 18.45 w Radonii (gm. Mniszków) 53?letni mężczyzna, przechodzący przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, został potrącony przez prawidłowo poruszającą się toyotę avensis, kierowaną przez 67?latka. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia był fakt, że pieszy był nietrzeźwy. Badanie ujawniło obecność 2,02 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca był trzeźwy.
* 29 października, o godz. 19.50 w Wójcinie (gm. Paradyż) na drodze K?74 kierująca volvo 58?letnia wrocławianka, Anna B., jadąca w kierunku Żarnowa, potrąciła 27?letniego pieszego, który zatoczył się wprost pod pojazd. Mężczyznę ze złamaniem prawego podudzia i urazem stawu skokowego przetransportowano do szpitala. Tam pobrana została krew do badań.

Nie ustąpiła
29 października, o godz. 9.00 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Partyzantów kierująca mercedesem 26?letnia Anna J. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z seatem i oplem vectrą. Sprawczynię kolizji ukarano mandatem.

Za blisko
29 października, o godz. 7.10 w Mniszkowie na drodze K?12 45?letni Rafał B. nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył volkswagena, za co został ukarany mandatem.

Nieprawidłowo
31 października, o godz. 11.15 w Opocznie na ul. Perzyńskiego Jolanta S., kierująca fiatem punto, nieprawidłowo zmieniała pas ruchu i doprowadziła do zderzenia ze scanią. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem.

Najechał
31 października, o dodz. 14.00 w Drzewicy na os. Mieszka I kierujący mitsubishi 41?letni Radosław S. z nieznanych przyczyn najechał na zaparkowanego citroena, za co został ukarany mandatem.

Ustalą
31 października, o godz. 22.15 w Opocznie na ul. Partyzantów nieznany dotychczas kierujący mazdą wjechał w ogrodzenie przedszkola. Sprawca porzucił pojazd, a sam oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzą działania mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (747) z dnia 4 Listopada 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »