tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 19 marca, o godz. 22.00 w Poświętnem funkcjonariusze policji zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 50–letniego Stanisława K. Badanie ujawniło obecność 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo pobrana została krew do badań.
* Nie tylko alkohol przytępia umysły kierujących. Polskie prawo nie zezwala też na jazdę po użyciu środków odurzających. 19 marca, o godz. 23.45 w Opocznie na ul. 17 Stycznia policjanci zatrzymali 25–letniego mieszkańca Piotrkowa Tryb., Arona N. kierującego toyotą celicą. Użyty narkotest dał wynik pozytywny. Pobrana została krew do badań.
* 21 marca, o godz. 20.45 w Opocznie, na ul. Słowackiego kierujący oplem vectrą 25–letni Marcin S. najechał na zaparkowanego nissana sunny, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia, udając się do domu. Nie wszedł jednak do mieszkania, lecz zasnął w samochodzie, gdzie znaleźli go policjanci. Pobrana została krew do badań.

Gdy drogi brak
To, co zostało z drogi wojewódzkiej nr 726 (od Bukowca Opoczyńskiego do Kruszewca Kolonii) nawet nie zasługuje na swą nazwę. To już nie droga, to katastrofa! Jazda tamtędy jest po prostu igraniem z życiem. Niestety – niektórzy muszą… (patrz foto)
16 marca w pobliżu Kraśnicy kierujący fiatem ducato 21–letni Damian D., podczas wymijania doprowadził do zderzenia ze scanią. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Na drugi raz pewnie będzie szukał objazdu.

Uszkodzony
16 marca, około godz. 17.00 w Żarnowie policjanci zaparkowali radiowóz i przystąpili do wykonywania zadań służbowych. Gdy skończyli swe zajęcia, powrócili do radiowozu i zauważyli, że w samochodzie uszkodzona jest szyba. Najprawdopodobniej do uszkodzenia doszło, gdy spod kół któregoś z przejeżdżających samochodów „wystrzelił” kamień.

Nie dostosował
17 marca, o godz. 18.40 w Opocznie, na rondzie ks. Wojtana kierujący daewoo espero 22–letni Przemysław W. nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i doprowadził do zderzenia z daewoo matizem, za co został ukarany mandatem.

Za blisko
18 marca w Stoczkach (gm. Mniszków) na drodze krajowej K–12 kierujący oplem astrą 36–letni Sylwester T. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył opla astry. Został ukarany mandatem.

Niezabezpieczony
19 marca, o godz. 8.45 w okolicy Bielowic (gm. Opoczno) na drodze K–12 z ciężarowego mercedesa, wiozącego nieprawidłowo zabezpieczony ładunek tłucznia spadły kamienie na jadącego za nim opla astrę. Kierowca mercedesa został ukarany mandatem. Uszkodzenia opla spowodowały konieczność zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Zwierzęta na drodze
Na szczęście najgorszą zimę mamy już za sobą i dziko żyjące zwierzęta coraz rzadziej pojawiają się na drogach, bo szukają pożywienia w lasach. Nie oznacza to jednak, że ich już nie spotkamy, bo na przednówku trudno im coś znaleźć.
Na drogach nadal można spotkać zwierzęta domowe i gospodarskie. Do takiej sytuacji doszło 19 marca, o godz. 12.15 w Ostrowie (gm. Opoczno), gdzie pod nadjeżdżające BMW wpadł pies. Zwierzę zginęło na miejscu, lecz mimo poszukiwań nie udało się ustalić jego właściciela.

Współwinni
19 marca, o godz. 22.20 w Sitowej (gm. Opoczno) podczas wymijania doszło do zderzenia lusterkami renaulta laguny i opla astry. Ponieważ kierowcy obu pojazdów nie zachowali należytej ostrożności otrzymali mandaty w tej samej wysokości.

Nie ustąpił
20 marca, około godz. 13.00 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Kopernika kierujący polonezem 20–letni Łukasz K. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fiatem.

Potrąciła
21 marca, o godz. 14.50 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierująca fordem mondeo 54–letnia kobieta potrąciła na przejściu dla pieszych 11–latka, który na szczęście doznał tylko stłuczeń. Trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »