tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 16 września, o godz. 16.25 w Celestynowie (gm. Sławno) policjanci zatrzymali 29–letniego Roberta N. Mężczyzna kierujący oplem vectrą wydmuchał 2,00 promile alkoholu.
* Tego samego dnia o godz. 19.50 w Kruszewcu Kolonii (gm. Opoczno) policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę, 37–letniego Sylwestra K. Badanie ujawniło obecność 2,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo pobrana została krew.
* 17 września, o godz. 19.25 w Paradyżu na ul. Koneckiej policjanci z drogówki zatrzymali kierującego fordem orionem 44–letniego Henryka G. Badanie ujawniło obecność 0,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 18 września, o godz. 15.30 w Drzewicy na ul. Stawowej policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego mazdą 30–letniego Pawła N. Mężczyzna wydmuchał 0,92 promila alkoholu.
* 21 września w Opocznie na ul. Leśnej policjanci z drogówki zatrzymali 44–letniego Krzysztofa Sz., kierującego oplem astrą. Badanie ujawniło obecność 1,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nie ustąpili
* 15 września, o godz. 11.00 w Opocznie na ul. Słowackiego kierujący polonezem 54–letni Tadeusz Z. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem astrą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 18 września, o godz. 16.05 w Żarnowie, na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Opoczyńskiej, kierujący volkswagenem passatem 21–letni Sławomir P. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z autobusem. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nieprawidłowo
15 września, o godz. 15.20 w Żarnowie kierujący fiatem uno 50–letni Jan H. podczas nieprawidłowego zawracania doprowadził do zderzenia z volkswagenem passatem, za co został ukarany mandatem.

Małolaty za kierownicą
W minionym tygodniu doszło do dwóch kolizji drogowych, których sprawcami były osoby niepełnoletnie, nie posiadające uprawnień do kierowania pojazdami. Chęć przeżycia przygody była silniejsza, niż zdrowy rozsądek i prawo.
* 15 września o godz. 19.20 w Brzuzie (gm. Drzewica) kierujący mazdą 16–letni mieszkaniec gm. Poświętne nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed radiowozem. Starczyło mu umiejętności aż do Radzic Małych, gdzie pojazd wylądował w przydrożnym rowie. Uszkodzeniu uległa mazda oraz ogrodzenie posesji. Sam nastolatek nie doznał obrażeń. Po wykonaniu niezbędnych czynności przekazano chłopaka ojcu.
18 września, o godz. 19.40 w Opocznie na ul. Partyzantów 16–latka kierująca hondą accord straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w budynek, a następnie najechała na prawidłowo zaparkowanego forda galaxy. Wcześniej, pewnie dla animuszu, wypiła maleńkie co nieco, bowiem badanie alkosensorem ujawniło obecność 0,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W samochodzie, na miejscu pasażera siedział pełnoletni właściciel pojazdu. Jak się okazuje, czasami nawet fakt posiadania dowodu nie świadczy o dojrzałości.
Oboje nieletni odpowiedzą za swe czyny przed sądem rodzinnym.

Za blisko!
* 16 września, o godz. 7.50 w Opocznie na ul. Waryńskiego kierujący toyotą yaris 21–letni Marcin B. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył iveco. Został ukarany mandatem.
* 20 września, o godz. 8.10 ten sam błąd popełnił 28–letni Piotr K., który kierował fordem mondeo w Opocznie i doprowadził do zderzenia z seatem cordobą na skrzyżowaniu ulic 17 Stycznia i Parkowej. On również został ukarany mandatem.

Dachował
16 września, o godz. 20.40 na drodze pomiędzy Prymusową Wolą (gm. Sławno) a Paradyżem kierujący seatem leonem 26–letni Konrad K. z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał w pole, gdzie pojazd dachował. Na skutek zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ogólnych i z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został przetransportowany do szpitala.

Nie dostosował
17 września, o godz. 16.00 w Mniszkowie na ul. Reymonta kierujący oplem vectrą 19–letni Mariusz B. nie dostosował prędkości do panujących warunków i doprowadził do zderzenia z volkswagenem passatem, kierowanym przez 35–letnią kobietę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Najechał
18 września, o godz. 22.00 w Opocznie na ul. Partyzantów kierujący audi 59–letni Marian Sz. najechał na prawidłowo zaparkowaną hondę civic, za co został ukarany mandatem.

Cofaj, cofaj…
* 20 września, o godz. 8.20 w Opocznie na ul. Partyzantów kierujący oplem astrą 58–letni Zygmunt W. podczas nieprawidłowego cofania doprowadził do zderzenia z hondą accord.
* 21 września, o godz. 11.00 w Opocznie na ul. Kopernika nieznany kierowca seata toledo, podczas nieprawidłowego cofania doprowadził do zderzenia z daewoo tico.
* Cztery godziny później w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej 55–letni Karol Z. popełnił ten sam błąd i podczas cofania doprowadził do zderzenia z oplem.

Nie zastosował
20 września, o godz. 16.05 w Ogonowicach (gm. Opoczno) na drodze wojewódzkiej nr 726, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kierujący mercedesem atego 31–letni Robert G. nie zastosował się do znaku stop i sygnalizacji świetlnej i doprowadził do zderzenia z lokomotywą. Choć brzmi to nieprawdopodobnie – kierowcy mercedesa praktycznie nic się nie stało. Nabił sobie tylko guza, gdy uderzył głową w szybę.

Najechał i odjechał
20 września o godz. 21.00 w Opocznie, na ul. Biernackiego nieznany kierujący najechał na prawą nogę 21–letniego pieszego. Na skutek zdarzenia mężczyzna doznał skręcenia stawu skokowego. Po otrzymaniu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Sprawcę kolizji najprawdopodobniej uda się ustalić na podstawie nagrań z monitoringu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (689) z dnia 23 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »