tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 19 sierpnia o godz. 18.25 w Sylwerynowie (gm. Paradyż) funkcjonariusze policji zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 54–letniego Jana W. Badanie ujawniło 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy kategorii B i T.
* 22 sierpnia o godz. 4.50 w Drzewicy, na ul. Kolejowej zatrzymany został 18–letni mieszkaniec Gdyni, Jacek K. Badanie ujawniło 1,01 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* No i ma pecha… Tak najkrócej można skomentować kolizję, w której poszkodowany nie był trzeźwy. 22 sierpnia o godz. 16.20 w Stużnie (gm. Opoczno) kierujący fordem sierrą 54–letni Jerzy S., nie dostosował prędkości do istniejących warunków i doprowadził do bocznego zderzenia z fordem fiestą, kierowanym przez 20–letniego Adama F. Sprawca kolizji został ukarany mandatem, zaś poszkodowany musiał oddać policjantom prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań.
* Niechlubny tytuł rekordzisty tygodnia przypadł tym razem 46–letniemu Bogdanowi B., którego policjanci zatrzymali 23 sierpnia, o godz. 17.40 w Drzewicy. Nie wiem, jakim cudem ów pan utrzymywał się na rowerze, skoro wydmuchał aż 3,02 promila alkoholu.
* Pijany kierowca był sprawcą wypadku, w którym ucierpiało dziecko! Do zdarzenia doszło 23 sierpnia, o godz. 20.00 w Różannej (gm. Opoczno). 42–letni Sławomir K., kierujący fiatem cinquecento, uderzył w tył roweru, jadącego w tym samym kierunku. Trzynastoletni rowerzysta na skutek zdarzenia doznał ogólnych potłuczeń i został przetransportowany do szpitala. Badanie ujawniło w oddechu sprawcy obecność 1,55 promila alkoholu. Dodatkowo pobrano mu krew do badań, a policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Kierowca został do wytrzeźwienia oadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

Znikł
17 sierpnia, o godz. 10.15 w Opocznie na rondzie ks. Wojtana nieznany kierujący volkswagenem najechał na tył daewoo tico, kierowane przez 37–letnią kobietę. Mężczyzna zatrzymał VW, wyszedł, przyznał się do spowodowania kolizji i miał się skontaktować z pokrzywdzoną. Niestety, znikł jak kamfora. Trwają czynności w tej sprawie.

A jednak znalazł
18 sierpnia, o godz. 18.00 na drodze wojewódzkiej nr 726 w okolicy Bukowca Opoczyńskiego doszło do drobnej, w gruncie rzeczy, kolizji – podczas wyprzedzania zderzyły się lusterkami volkswagen transporter i mercedes. Ustalono, że winę za zdarzenie ponoszą obaj kierujący i obaj mieli zostać ukarani mandatem. Jednym z samochodów, tj. mercedesem, kierował 31–latek i bez protestu uregulował mandat. Drogim pojazdem kierował obywatel Białorusi i on nie miał najmniejszej ochoty na uiszczenie mandatu, w związku z czym został zakwaterowany w policyjnej izbie zatrzymań, by w trybie przyśpieszonym odpowiadać przed sądem. Najwyraźniej nie odpowiadały mu warunki w tym nietypowym „hotelu”, bowiem następnego dnia znalazł pieniądze i uregulował mandat. Został zwolniony i mógł kontynuować podróż.

Ustalony
Dość często piszemy na naszych łamach o odważnych inaczej sprawcach kolizji, którzy oddalają się z miejsca zdarzenia. Często chodzi o takie drobnostki, jak leciutkie zatarcie lakieru, które to można naprawić za przysłowiowe grosze, a jednocześnie wyjść z niezręcznej sytuacji z honorem. Jeśli nie można poczekać, wystarczy karteczkę z telefonem lub adresem wetknąć za wycieraczkę, by potem dogadać się z poszkodowanym. Ale odważni inaczej wolą uciekać jak szczury z pokładu. Nie najlepiej to o nich świadczy…
19 sierpnia o godz. 13.30 w Opocznie na ul. Kościelnej kierujący fiatem cinquecento opocznianin najechał na zaparkowany pojazd, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Ktoś jednak widział zdarzenie, zapamiętał numer rejestracyjny sprawcy. Ciekawe, jak się potem czuł, gdy policjanci ustalili, że jest to 49–letni Stanisław Z. Ukarany zostal mandatem.

Odważni inaczej
* Podejrzewamy, że podobnie skończy się w przypadku sprawcy kolizji, do jakiej doszło 20 sierpnia, w godzinach pracy opoczyńskiej galerii przy ul. Kopernika. Nieznany dotychczas sprawca najechał na zaparkowanego opla vectrę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Jest to wyjątkowo ruchliwe miejsce, na pewno znajdzie się jakiś świadek.
* I chyba tak samo zakończy się sprawa kolizji, do jakiej doszło 21 sierpnia, pomiędzy godz. 10.00 a 10.30 w Opocznie, na ul. Kossaka. Nieznany kierujący renaultem laguną podczas parkowania urwał lusterko w oplu astrze.

Uwaga na dziury
Co prawda, w polskich drogach znajdziemy coraz mniej dziurawych nawierzchni, tym nie mniej jednak jeszcze są i trzeba na nie uważać. 20 sierpnia w Małych Końskich (gm. Mniszków) 34–letni mieszkaniec Warszawy, kierujący renaultem megane, najechał na wyrwę w jedni i uszkodził dwie opony.

Zwierzęta na drodze
Wciąż przestrzegamy i apelujemy o ostrożniejszą jazdę w pobliżu kompleksów leśnych, a mimo to wciąż dochodzi do zdarzeń z udziałem zwierzyny. Tym razem 21 sierpnia, o godz. 0.45 w Grębenicach (gm. Żarnów) jadący motocyklem suzuki 27–letni mieszkaniec Końskich potrącił sarnę, która nagle wybiegła na jezdnię.

Nieprawidłowo
21 sierpnia o godz. 18.00 w Strzelcach (gm. Mniszków) podczas nieprawidłowego wymijania doszło do kolizji opla vectry. Winę ponoszą kierowcy obu pojazdów.

Ściął
W samo południe 24 sierpnia w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej kierujący scanią z naczepą 51–letni Mirosław F., mieszkaniec gm. Płońsk, podczas nieprawidłowego skrętu w lewo najechał i uszkodził barierki ochronne.

Potrącił rowerzystę
Również 24 sierpnia, o godz. 10.20 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Kolberga, kierujący ciężarowym volvo z naczepą 31–letni piotrkowianin Arkadiusz M., podczas włączania się do ruchu potrącił 74–letniego rowerzystę. Na skutek zdarzenia mężczyzna doznał złamania miednicy i został przetransportowany do opoczyńskiego szpitala.

Potrącił motorowerzystkę
Wydarzenia z tego tygodnia wyraźnie dowodzą, że kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych lekceważą rowerzystów i motorowerzystów, jakby zapominając, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.
Do niegroźnego, na szczęście, zdarzenia doszło 24 sierpnia, o godz. 18.30 w Tomaszówku (gm. Sławno). Kierujący volkswagenem golfem Krzysztof B. podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do kolizji z 31–letnią motorowerzystką. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (685) z dnia 27 Sierpnia 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »