tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 18 czerwca, o godz. 4.15 w Unewlu (gm. Sławno) policjanci z komisariatu w Paradyżu zatrzymali 46–letniego Jarosława D. Badanie alkosensorem ujawniło u rowerzysty obecność 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 19 czerwca, o godz. 14.15 w Nowej Górze (gm. Żarnów) policjanci zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym 23–letniego Adama R. Badanie urządzeniem pomiarowym ujawniło obecność 2,18 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Tak na marginesie: rolnicy zbyt często zapominają, że ciągniki oraz inne poruszające się za pomocą silnika maszyny rolnicze (np. kombajny) są również pojazdami mechanicznymi i absolutnie nie wolno – tak jak samochodami – kierować nimi po spożyciu alkoholu.
* 20 czerwca, o godz. 16.00 w Ziębowie (gm. Opoczno) zatrzymany został 24–letni Grzegorz S., kierujący fiatem sienną. Mężczyzna wydmuchał 2,23 promila alkoholu.

Odważni inaczej
* 16 czerwca około godz. 19.30 w Opocznie na parkingu koło basenu nieznany kierujący najechał na zaparkowanego opla astrę, uszkadzając go, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
* 18 czerwca, pomiędzy godzinami 15.00 a 22.00 w Opocznie na ul. Kopernika nieznany kierujący najechał na zaparkowanego opla corsę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
* 21 czerwca, o godz. 21.00 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Staromiejskiej nieznany kierujący, poruszający się fiatem punto, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem vectrą. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia.

Nieprawidłowo
17 czerwca, o godz. 8.50 w Bukowcu Opoczyńskim (gm. Opoczno) kierująca citroenem 34–letnia Grażyna G. podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadziła do zderzenia ze s¶kodą. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Za szybko
17 czerwca, o godz. 16.35 w Zameczku (gm. Opoczno) kierujący motorowerem yamaha 45–letni Zbigniew W., jadąc z nadmierną prędkością, na łuku drogi najechał na rozsypany gruz, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. W następstwie zdarzenia mężczyzna doznał lekkich (na szczęście) obrażeń oraz złamania palca ręki.

Nie ustąpili
* 18 czerwca, o godz. 7.00 w Wygnanowie (gm. Opoczno) kierujący fiatem 126p Józef W. (lat 71) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem astrą, kierowanym przez 43–letniego mieszkańca Drzewicy. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 20 czerwca, o godz. 10.20 w Drzewicy na ul. Kolejowej, kierujący oplem astrą 57–letni Józef G. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z rowerzystką. Na skutek zdarzenia kobieta doznała obrażeń ogólnych i została przetransportowana do szpitala.

Potrącony pieszy
21 czerwca w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierująca volkswagenem transporterem 27–letnia kobieta potrąciła 82–letniego pieszego, który wszedł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Na skutek zdarzenia mężczyzna doznał rany tłuczonej głowy w okolicy czołowej i został przetransportowany do szpitala.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »