tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 5 maja, o godz. 18.00 w Białaczowie funkcjonariusze policji zatrzymali 51–letniego rowerzystę, Lecha S., u którego badanie ujawniło obecność 1,37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 8 maja, o godz. 12.10 w Wójcinie (gm. Paradyż) policjanci wykluczyli z ruchu drogowego kierującego fordem escortem 45–letniego Lucjana B. Badanie dało wynik 0,29 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 19.05 w Wąglanach (gm. Białaczów) funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zatrzymali rowerzystę, 37–letniego Mariusza D. Mężczyzna wydmuchał 1,66 promila alkoholu.
* 11 maja, o godz. 19.10 w Zameczku (gm. Opoczno) policjanci wykluczyli z ruchu drogowego kompletnie pijanego rowerzystę, 31–letniego Janusza S. Urządzenie pomiarowe ujawniło obecność 2,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Piją i… chodzą
* Nie tylko nietrzeźwi kierujący mogą stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Pijany pieszy jest niemal tak samo groźny na drodze, choć w opisywanym tu przypadku i pieszy, i kierujący mogą mówić o dużym szczęściu.
* 10 maja, wieczorem, w Woli Załężnej (gm. Opoczno) tuż przed nadjeżdżającego volkswagena golfa wtargnął pijany (3,34 promila) pieszy. W normalnym przypadku pieszy odniósłby poważne rany, ale nad pijaczkami czuwa jakiś dobry duch i 37–letniemu Janowi Ch. w zasadzie nic się nie stało, za to zostało uszkodzone zewnętrzne lusterko pojazdu.

Nie ustąpili
* 5 maja, o godz. 13.00 w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej kierujący volkswagenem golfem 22–letni Karol K. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 64–letnią rowerzystką. Na szczęście kobieta nie ucierpiała i skończyło się tylko na mandacie dla sprawcy kolizji.
* 7 maja, o godz. 6.30 w Radzicach Małych (gm. Drzewica) kierujący toyotą yaris 52–letni Wiesław T. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem polo, za co został ukarany mandatem.
* 8 maja, o godz. 16.40 w Opocznie na ul. Moniuszki kierujący volkswagenem passatem 25–letni Radosław S. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z innym VW passatem.

Odważny inaczej
5 maja, o godz. 15.10 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Partyzantów nieznany kierujący volkswagenem golfem doprowadził do kolizji z seatem cordobą, kierowanym przez 30–letniego mieszkańca Paradyża, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. No cóż, po raz kolejny mamy przykład „odważnego inaczej”.
Nieprawidłowo
7 maja, o godz. 7.00 w Bukowcu Opoczyńskim kierujący volkswagenem golfem 34–letni Marek S. podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z renaultem megane scenic, kierowanym przez 39–latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie widział?
7 maja, o godz. 8.45 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierujący oplem tigrą 36–letni Radosław M. najechał na stojącego renaulta talia. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za blisko
* 8 maja, o godz. 14.00 w Opocznie na ul. 17 Stycznia kierujący hondą civic 52–letni Bogdan P. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył hyundaia accenta.
* 10 maja, o godz. 6.30 w Opocznie na ul. Dworcowej kierujący DAF–em 37–letni Mariusz K. również nie zachował należytej odległości i najechał na tył fiata seicento. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Zajechał
10 maja, o godz. 6.30 w Solcu na drodze krajowej nr 74 Krzysztof W. (lat 26) kierujący volkswagenem golfem podczas wyprzedzania zajechał drogę i doprowadził do kolizji ze škodą octavią. Został za to ukarany mandatem.

Będzie ciąg dalszy
Kto i w jakim stopniu odpowie za spowodowanie wypadku wyjaśni prowadzone aktualnie postępowanie, ale dziś już wiadomo, że obaj kierujący nie pozostają bez winy.
Na drodze krajowej nr 12 w Różannej (gm. Opoczno) kierujący audi 46–letni Andrzej G. podczas wyprzedzania na skrzyżowaniu dróg uderzył w łyżkę wyjeżdżającej koparki. Na skutek zdarzenia złamania kości podudzia oraz złamania kości przedramienia, a także ogólnych obrażeń doznał 51–letni pasażer audi, którego przetransportowano do szpitala. Kierowca audi był trzeźwy, za to u operatora koparki, 31–letni Piotr M. alkosensor ujawnił obecność 0,29 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Chciał uniknąć
11 maja, o godz. 19.35 na drodze z Opoczna do Bukowca Opoczyńskiego kierujący citroenem berlingo 49–letni mężczyzna pragnąc uniknąć zderzenia z psem, który nagle wtargnął na jezdnię, wykonał gwałtowny manewr, w efekcie którego pojazd wpadł do rowu i wywrócił się.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »