tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 23 sierpnia, kilka minut po godz. 15.00 w Zdyszewicach (gmina Żarnów) policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 58?letniego Piotra L. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,57 promila alkoholu.
* 24 sierpnia, kwadrans po godz. 8.00 w Miedznej Drewnianej (gmina Białaczów) w ręce mundurowych wpadł kolejny cyklista z promilami. Zatrzymany 34?latek, Krystian R., wydmuchał 0,65 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 21.00, na ul. Perzyńskiego w Opocznie funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości kierowcy renaulta, 60?letniego Bogusława S. W jego organizmie ujawniono obecność 1,89 promila alkoholu.
* Kompletnie pijany był kierowca fiata brava zatrzymany 24 sierpnia, kwadrans po godz. 22.00, na pl. Kościuszki w Opocznie. Radosław R. miał w organizmie aż 3,04 promila alkoholu.
* 25 sierpnia, w Zdyszewicach policjanci zatrzymali 64?letniego Aleksego G., który w stanie nietrzeźwości jechał rowerem. Wynik badania ? 1,26 promila alkoholu.
* 26 sierpnia, kilkanaście minut przed godz. 17.00, w Wygnanowie (gmina Sławno) stróże prawa zatrzymali pijanego rowerzystę, 45?letniego Marka B. Miał w organizmie 1,93 promila alkoholu.

Pijany wszedł pod škodę
Do wypadku z udziałem nietrzeźwego pieszego doszło 23 sierpnia, około godz. 15.30, w Grębenicach (gmina Żarnów). Z nieustalonych przyczyn 56?letni Paweł G. gwałtownie wtargnął na jezdnię, wprost pod nadjeżdżającą škodę octavię kierowaną przez 58?latka. Pieszy miał w organizmie 2,33 promila alkoholu. Przewieziono go do opoczyńskiego szpitala na obserwację.

Rowerem pod prąd
Do groźnego wypadku doszło 25 sierpnia, około godz. 21.30, na drodze wojewódzkiej nr 726 między Bukowcem Opoczyńskim a Opocznem. Kierujący subaru 74?latek uderzył w jadącego rowerem pod prąd 49?letniego mężczyznę. Rowerzysta trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wybiegł zza autobusu
Wypadek z udziałem dziecka miał miejsce 26 sierpnia, kwadrans przed godz. 17.00. 11?letni chłopiec wybiegł zza zaparkowanego autobusu i przebiegał przez jezdnię. Został potrącony przez toyotę, którą kierował 43?letni mężczyzna. Chłopca przetransportowano do szpitala w Bełchatowie.

Wypadek w Strzelcach
W środę, 27 sierpnia, około godz. 7.45, na drodze krajowej nr 12 w Strzelcach (gmina Mniszków) doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący mercedesem sprinterem 45?latek nie wyhamował w porę i uderzył w tył opla astry, którego 65?letni kierowca zatrzymał się, aby przepuściwszy pojazdy jadące z przeciwka, skręcić w lewo. W wyniku uderzenia astra została przesunięta na lewy pas, gdzie następnie zderzyła się z jadącym z przeciwka ciężarowym volvo kierowanym przez 35?latka. W wypadku obrażenia odnieśli kierowca astry oraz 35?letni pasażer tego pojazdu. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony przez kilka godzin. Trasę zatarasował bowiem ustawiony w poprzek drogi tir. Konieczne było zorganizowanie objazdu, który poprowadzono drogą K?74. Specjalny holownik usunął volvo dopiero po południu.

Za szybko!
* 20 sierpnia, około godz. 13.40, w Kraszkowie (gmina Opoczno) kierująca oplem 27?letnia Monika S. nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i doprowadziła do zderzenia z audi kierowanym przez 23?latka. Ukarano ją mandatem.
* 24 sierpnia, około godz. 17.00, w Zameczku (gmina Opoczno) kierujący seatem cordobą 20?letni Witold P., jadąc z nadmierną prędkością nie zapanował nad autem i na łuku drogi uderzył w barierę ochronną mostu. Zapłaci mandat.
* 26 sierpnia, około godz. 8.30, w Solcu (gmina Paradyż) kierujący fordem focusem 35?letni Marcin F., jadąc z nadmierną prędkością zjechał z drogi i wpadł do rowu. Ukarano go mandatem.

Nieprawidłowo
* Nieprawidłowo wykonane omijanie było przyczyna kolizji, do której doszło 21 sierpnia, około godz. 11.30, w Psarach (gmina Sławno). Kierująca fiatem pandą 31?letnia Anna J. doprowadziła do zderzenia z oplem corsą kierowaną przez 50?latka. Zapłaci mandat.
* Tego samego dnia, kwadrans po godz. 19.00, w Nadolu (gmina Żarnów) kierujący fiatem bravo 20?letni Michał S. nieprawidłowo wyprzedzając doprowadził do zderzenia z oplem kierowanym przez 37?latkę. Ukarano go mandatem.
* 26 sierpnia, kwadrans po godz. 7.00, na ul. Biernackiego w Opocznie kierujący audi A6 27?letni Przemysław J. nieprawidłowo skręcając doprowadził do zderzenia z bmw kierowanym przez 22?latka. Został ukarany mandatem.

Za blisko!
* 21 sierpnia, około godz. 13.40, w Woli Załężnej (gmina Opoczno) z powodu niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami doszło do zderzenia opla astry z kierowanym przez 77?latka hyundaiem. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doprowadził 33?letni kierowca opla, Krzysztof W. W wyniku zderzenia obrażeń głowy doznała 61?letnia pasażerka hyundaia. Przewieziono ja do opoczyńskiego szpitala.
* 24 sierpnia, około godz. 19.40, w Sobieniu (gmina Białaczów) z powodu niezachowania bezpiecznej odległości podczas wymijania, doszło do zderzenia opla astry kierowanego przez 45?letnią Mariolę K. i renaulta laguny, którego prowadził 51?letni Krzysztof J. Policjanci stwierdzili współwinę kierujących i obojgu wręczyli mandaty.

Nie ustąpił
25 sierpnia, kwadrans przed godz. 17.00, na ul. Biernackiego w Opcoznie kierujący pandą 27?letni Marcin G. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z lanosem kierowanym przez 19?latka. Sprawca zdarzenia zapłaci mandat.

Pomimo zakazu
21 sierpnia, około godz. 22.00, na ul. Przemysłowej w Opocznie policjanci zatrzymali 43?letniego Jana S., który kierował golfem pomimo zakazu sądowego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (894) z dnia 29 Sierpnia 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »